اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است

کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه ۲۲ مهر) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۱۰۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۲، اُزن با شاخص ۵۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۳ و منوکسیدکربن با شاخص ۵۳ بود.

ایستگاه شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۶۹، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۷۳ و  میدان امام خمینی (ره) منطقه ۱۲ با شاخص ۸۵ طی  ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۵۱، دانشگاه علم و صنعت در منطقه چهار و دانشگاه شریف در منطقه ۲ با شاخص ۱۴۳ ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۶۵روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است./ایرنا

کپی