اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

قاچاقچیان چوب جنگلی مامور یگان منابع طبیعی خانمیرزا را زخمی کردند

قاچاقچیان چوب جنگلی مامور یگان منابع طبیعی خانمیرزا را زخمی کردند

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری خانمیرزا چهارمحال و بختیاری از زخمی شدن یکی از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان هنگام انجام ماموریت، در چهارشنبه شب خبر داد.

کشواد درویشی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه قاچاقچیان چوب قصد قطع درخت و قاچاق آن را دارند، ماموران یگان حفاظت در منطقه مستقر شدند و در گشت‌های متعدد یک‌ دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ و ۲ نفر در هنگام قطع و بارگیری درختان بلوط، مشاهده شد.

وی گفت: این ۲ نفر قاچاقچی با مشاهده مامورن انتظامی و یگان منابع طبیعی خودرو را رها کرده و متواری شدند.

به گفته وی، این قاچاقچیان به درگیری با ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان امداد پرداختند که در این درگیری یکی از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مجروح شد.

درویشی اظهار داشت: ماموران کلانتری و یگان حفاظت منابع طبیعی مقداری از چوب‌های قطع شده را به اداره شهرستان منتقل کردند و صورتجلسه‌ای توسط عوامل انتظامی تنظیم شد.

به گفته وی، در این درگیری "حمید موسوی" مامور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی از ناحیه زانوی راست مجروح و توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان لردگان منتقل و بستری شد.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان خانمیرزا گفت: از ابتدای سالجاری ۲ نفر ازماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در درگیری با قاچاقچیان چوب مجروح شدند.

این مسوول خانمیرزا سودآور بودن قاچاق چوب را از مهمترین دلایل قاچاق این محصول جنگلی اعلام کرد و گفت: قاچاقچیان چوب هر کیلوگرم چوب جنگلی  بلوط را کیلویی ۶۰ تا ۷۰ هزار ریال به فروش می‌رساند.

وی از مردم استان خواست تا هر گونه تخلف در رابطه با جنگل‌ها و مراتع را با استفاده از سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع  و یا اطلاع به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان‌ها گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود./ایرنا 

کپی