اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خبر داد

نیمی از دانش‌آموزان واکسینه شدند

نیمی از دانش‌آموزان واکسینه شدند

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه اکنون ۱۳۷۶ پایگاه در کشور و ۲۸۷ پایگاه تجمیعی در استان تهران داریم، گفت: هدف اصلی ما در واکسیناسیون کاهش مرگ و میر و هدف نهایی‌مان قطع گردش ویروس و پایان همه‌گیری است.

به‌گزارش ایسنا، جعفر صادق تبریزی گفت: اگر بخواهیم آمار واکسن‌های تزریق شده را در جمعیت هدف ۶۱ میلیون نفری محاسبه کنیم می‌توان گفت که اکنون شاهد پوشش ۷۵ درصدی نوبت اول و ۳۳ درصدی واکسیناسیون کامل (دریافت هر دو نوبت) هستیم.
به‌گفته تبریزی، در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد تزریق‌ها برای نوبت دومی‌ها بوده است؛ چرا که در یک ماه گذشته بیشتر افراد دوز اول را دریافت کرده بودند.
وی با اشاره به اینکه براساس سند ملی واکسیناسیون، پوشش ما در فاز اول که عمدتاً گروه‌های پزشکی، بهداشتی و جانبازان عزیز بودند به ۹۶ درصد رسید، گفت: در فاز دوم که مربوط به جمعیت سالمندان بالای ۶۰ سال بود و ۸ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر را شامل می‌شد پوشش دوز اول حدود ۹۲ درصد و دو دوز ۸۳ درصد ثبت شده است.
تبریزی با اشاره به اینکه ۸۶ درصد بستری‌های بالای ۶۰ سال ما در پیک پنجم افرادی بودند که واکسن دریافت نکرده بوند، اظهار کرد: این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: در فاز چهارم که به گروه سنی ۱۸ تا ۵۹ سال (۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) مربوط می‌شود، ۳۳ میلیون و ۷۷۶ هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.
وی عنوان کرد: اگر به‌دنبال وقوع یک اتفاق خوب در حوزه واکسن هستیم باید از طریق اصناف، ادارات و کارخانه ها اقدام کنیم. این جمعیت، جمعیت فعال ما هستند که تسهیلات را برای آنها باید بیشتر کنیم ،چراکه اگر این جمعیت را پوشش دهیم به عمده هدف خود دست پیدا خواهیم کرد.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در پایان درخصوص واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال که هفت میلیون و ۱۱۸ هزار نفر را شامل می‌شود، بیان کرد: اگر از این تعداد، ۷ میلیون را دانش‌آموز در نظر بگیریم، ۳ میلیون و ۶۳۳ هزار نفر تا دیروز واکسینه شده‌اند که ۵۱ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند.
کپی