اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشف جرم در لرستان ۳۰ درصد افزایش یافت

کشف جرم در لرستان ۳۰ درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی لرستان گفت: کشف وقوع انواع جرایم طی ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد در استان افزایش یافته است.

 سردار "یحیی الهی" روز چهارشنبه  افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه بیش از سه تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۱۷ درصدی دارد.

فرمانده انتظامی لرستان تصریح کرد: نیمه نخست امسال با تشکیل بیش از ۶۰۰ فقره پرونده در پلیس فتا و با افزایش توان تاکتیکی کارشناسان، افزایش ۱۰۵ درصدی جرم در حوزه جرایم سایبری استان صورت گرفته است.

سردار الهی با اشاره به کشف به وقوع ۸۰ درصد انواع جرایم توسط پلیس لرستان تصریح کرد: امسال  بیش از ۲۵۵ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق با رشد ۱۳۲ درصدی در استان کشف شده است.

وی اضافه کرد: امسال چهار هزار و ۳۰۰ پرونده به دوایر مشاوره و مددکاری ارجاع داده شده که از این تعداد حدود ۷۰ درصد ختم به  مصالحه شده است.

وی بر لزوم همگرایی نهادها و ارگان های دولتی و خصوصی در ایفای نقش خود در پیشگیری از جرایم تاکید کرد و گفت: اجرای مستمر طرح های ویژه چون طرح های محله محور برای مقابله با سرقت ها کارساز می باشد اما همزمان باید  کنترل و نظارت بر بازارهای خرید و فروش افزایش یابد.ایرنا 

 

کپی