اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
با همت انجمن پیشکسوتان سپاس

کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه «دیدار در وقت اضافه» رونمایی می‌شود

کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه «دیدار در وقت اضافه» رونمایی می‌شود

آیین رونمایی کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

آیین رونمایی کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» با حضور مسؤولین ، خانواده شهید سید کاظم کاظمی ، نویسنده کتاب و عوامل و بازیگران نمایشنامه روز پنجشنبه تاریخ 22 مهر در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» بر اساس زندگی شهید سید کاظم کاظمی معروف به سید نذیر از فرماندهان واحد اطلاعات سپاه تدوین و اجرا شده است .

نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» به کارگردانی میرطاهر مظلومی، از مورخ 24تا 30 مهرماه ساعت 2بامداد و 16 از رادیو نمایش پخش خواهد شد. بازیگران این اثر مجتبی طباطبایی ، مجید واشقانی، سیروس همتی، محمد رضا رهبری، احمدهاشمی، علی استادی، عباس توفیقی، قربان نجفی، ناهید مسلمی،محمد رضاعلی، نگین خواجه نصیر، مجید سهرابی، محمد پورحسن، امیر فرحان‌نیا، محمدمجدزاده، رویا فلاحی و مسعود زنوزی راد هستند. این نمایشنامه به قلم شهلا دباغی و تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا به اجرا درآمده است.

همچنین محمد حسن روزی طلب نویسنده کتاب «وقت محدود» در گفتگویی درباره روند نگارش این کتاب بیان کرد: سال 1393 در دعوتی از انجمن پیشکسوتان سپاس، پیشنهاد شد تا کتاب تاریخ شفاهی از زندگی و فعالیت‌های شهید سید کاظم کاظمی (سید احمد نذیر) نوشته شود.

وی افزود: قاعدتا برای نگارش تاریخ شفاهی نیاز به مصاحبه‌های متعدد با دوستان و همکاران سید نذیر در واحد اطلاعات سپاه بود. لذا با همکاری انجمن پیشکسوتان سپاس و ارتباط با این عزیزان که بین سالهای 58 تا 63 ب دراین واحد همکاری می‌کردند، قریب به 30 جلسه مصاحبه انجام شد.

روزی طلب خاطر نشان کرد: سید نذیر در سال 58 زمانی که دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بود، جذب واحد اطلاعات سپاه تهران می شود. بعدها به واحد مرکزی اطلاعات سپاه می رود و در بخش چپ فعالیت می‌کند. که وظیفه اصلی ایشان مبارزه با گروه‌های مارکسیستی اعم از گروه‌های خرده‌ریز مثل پیکار ، فدائیان خلق اقلیت ، توده، سهند و امثالهم بود . وی حدود 2 سال این مسئولیت را بر عهده‌ داشت و در ضربه‌ نهایی به گروه پیکار که در واقع خط سه جریان چپ هست، نقش‌آفرینی کرد . در سال 62 ایشان به عنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان منصوب و بعد از یکسال و نیم به تهران فراخوانده می‌شود.شهید کاظمی بعد از تاسیس وزارت اطلاعات، مسئول واحد اطلاعات سپاه گردید که نهایتا در شهریور سال 64 در بازدید عملیاتی از منطقه هور به شهادت رسید.

محمدحسن روزی‌ طلب تصریح کرد: کتاب وقت محدود در چهار فصل تدوین شد ، فصل اول درباره ورود ایشان به واحد اطلاعات سپاه است. در فصل دوم به چگونگی ضربه به گروه پیکار پرداخته شده و در فصل سوم نیز عملیات معروف امیرالمومنین که همان ضربه نهایی به حزب توده می‌باشد، به نگارش درآمده است. در نهایت در فصل چهارم به حضور در استان سیستان وبلوچستان ، فعالیت در واحد اطلاعات سپاه و شهادت ایشان پرداخته است. این کار حدود سال96 به پایان رسید وبعد از یک بازبینی که در سال گذشته داشتیم هم اکنون در حال چاپ است.

مهر/

 

کپی