اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

افزایش 100 درصدی کشف جرائم سایبری در قزوین

افزایش 100 درصدی کشف جرائم سایبری در قزوین

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قزوین از افزایش 100 درصدی کشف جرائم فضای مجازی در ۶ ماههٔ نخست سال جاری در استان خبر داد.

  محمد فرهودی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قزوین گفت: پلیس فتا وظیفهٔ برقراری امنیت در بستر فضای مجازی را دارد، هر چقدر شبکه‌های اجتماعی متنوع‌تر شوند پلیس با تجهیز خود برای امنیت شهروندان و استفادهٔ درست از فناوری‌های دنیای مجازی همواره یگ گام جلوتر از استفاده‌کنندگان خواهد بود.

وی افزود: میزان کشفیات جرائم فضای مجازی در 6 ماههٔ نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰۴ درصد افزایش یافته که نشان‌دهندهٔ هوشمندی پلیس در شناسایی، رصد و دستگیری مجرمین دارد.

رئیس پلیس فتا استان قزوین تصریح کرد: میزان دستگیری‌ها در این زمینه نیز نسبت به سال گذشته ۷۲ درصد افزایش یافته که در رابطه با بیشترین جرائم این حوزه می توان به کلاهبرداری، مزاحمت اینترنتی و نشر اکاذیب اشاره کرد.

فرهودی ضمن اشاره به هشدارهای پلیس برای استفادهٔ بهتر کاربران از فضای مجازی تأکید کرد: سواد رسانه‌ای یکی از اصول اولیه و مهم کاربران جهت کاهش آسیب در فضای مجازی است، پلیس بیش از ۶۰ هشدار برای مراقبت کاربران در سایت‌ها و کانال‌ها منتشر کرده است و پیامک‌هایی نیز برای آگاهی مردم و شناسایی آسیب‌ها برای هم‌وطنان عزیز ارسال شده تا سطح هوشیاری آن‌ها افزایش یابد، این اقدامات جهت پیشگیری از وقوع جرم صورت گرفته است.فارس

 

کپی