اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آزمایش اطلاع قطعی در اینستاگرام

آزمایش اطلاع قطعی در اینستاگرام

اینستاگرام فیس بوک در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران درباره قطعی یا مسائل فنی در این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس مستقیما اطلاع می دهد.

در پی دو مورد قطعی اینستاگرام که هفته گذشته روی داد، این آزمایش در آمریکا اجرا می‌شود و طبق اعلام اینستاگرام، چند ماهی ادامه خواهد داشت.

قطعی شش ساعته سرویس‌های فیس بوک که دوشنبه هفته گذشته روی داد، مانع دسترسی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون کاربر به سرویس‌های شبکه اجتماعی و پیام رسانی شامل واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر شد.

طبق گزارش گروه مونیتورینگ داون دتکتور، بسیاری از کاربران در ساعات ابتدایی روز دوشنبه با مشکلاتی در اینستاگرام روبرو شدند.

شرکت فیس بوک قصد دارد قابلیتی را عرضه کند که به افراد کمک می‌کند متوجه شوند آیا حساب‌شان در معرض خطر غیرفعال شدن است. این غول شبکه اجتماعی که پس از قطعی‌های اخیر در کانون شوخی‌ها و صحبت‌های توییر قرار گرفته است، با افشاگری فرانسس هوگن، کارمند سابقش به دردسر افتاده است. وی فیس بوک را متهم کرده است سود خود را به مقابله با نفرت پراکنی و انتشار اطلاعات نادرست اولویت داده است.

بر اساس گزارش رویترز، هوگن اسنادی را ارائه داده که تحقیقات وال استریت ژورنال و درباره ضررهای اینستاگرام برای نوجوانان دختر بر مبنای آنها انجام شده و سنای آمریکا هم در این باره جلسه تشکیل داده است.

وی موافقت کرده است در هفته های آینده با هیات نظارت فیس بوک دیدار کرده و به آنها درباره اطلاعاتی که در زمان کار در این شرکت به دست آورد، توضیح دهد./مهر

کپی