اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

ممانعت از تصرف اراضی به ارزش ۳۴ هزار میلیارد

ممانعت از تصرف اراضی به ارزش ۳۴ هزار میلیارد

ریس پلیس پیشگیری ناجا از کشف و ضبط بالغ بر ۵۸۰۰ سلاح جنگی و شکاری خبر داد.

 سردار مهدی معصوم بیگی در مراسم همایش و رزمایش یگان های حفاظت دستگاه های اجرایی که صبح امروز در ستاد ناجا برگزار شد، اظهار کرد: این حضور پر صلابت معنی و مفهوم دارد که معنی آن این است که تلاشگران حوزه امنیت یکپارچه و یک صدا برای تأمین مهم ترین نیاز جامعه که امنیت است، حضور دارند.

وی گفت: مجموعه حاضر در این میدان، یگان هایی نمونه از مجموعه یگان های حفاظت دستگاه های دولتی هستند که همزمان در سطح کشور این نمای آمادگی در حال انجام است. تمرکز بسیار خوبی در این یکسال بر حوزه توانمند سازی اعم از آموزش و تمرکز بر افزایش مهارت و تجهیز یگان ها انجام شده که باید از روسای این سازمان ها صمیمانه قدردانی کرد.

معصوم بیگی افزود: می توان گفت سطح آمادگی یگان های دولتی در ١٣ یگانی که تشکیل شده است در شرایط عالی قرار دارد و این عزم جزم است که در حوزه هوشمند سازی نیز اقدامات خوبی انجام شده است. طی این یک سال فقط در حوزه مبارزه با زمین خواری ارزش ریالی زمین هایی که اجازه تصرف به آن داده نشده است بالغ بر ٣۴ هزار میلیارد تومان است.

رییس پلیس پیشگیری ناجا اظهار کرد: در حوزه محیط زیست در یک سال گذشته بالغ بر ۵ هزار و ٨٠٠ قبضه سلاح جنگی و شکاری از سوی یگان محیط زیست کشف و یا جمع آوری شده است. تا امروز ۱۴ هزار نفر متجاوز به محیط زیست دستگیر و بازداشت شده و حدود ١٣ هزار پرونده در این یگان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه یگان میراث فرهنگی نیز برخورد با آسیب زنندگان به میراث فرهنگی نیز انجام شده است. در حوزه های یگان سازمان زندان ها نیز بالغ بر ٢۴٠ هزار بدرقه متهم انجام شده است.

وی ادامه داد: بالغ بر ١٠٠ میلیون نفر که به دستگاه های قضایی مراجعه کردند، تامین نظم و امنیت برای آن ها صورت گرفته است. 


وی گفت: علاوه بر این، از اموال منقول و غیر منقول سازمان های دولتی این یگان ها حفاظت کردند که این اقدامات به جز با پشتیبانی قدرتمند نیروی انتظامی حاصل نمی شد. این موفقیت ها در گروی این حمایت ها است.

/ایسنا 

کپی