اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
رئیس جمهوری در دانشگاه تهران:

دانشگاه، اتاق فکر دولت در ایجاد تحول در جامعه باشد

دانشگاه، اتاق فکر دولت در ایجاد تحول در جامعه باشد

آیین آغاز رسمی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور، امروز با حضور رئیس جمهوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

 این نخستین حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دانشگاه پس از تشکیل دولت سیزدهم بود.  گزارش‌ها حاکی است این نشست در فضایی تعاملی برگزار شد و برخی دانشجویان، چه با اظهارنظرهای گاه به گاه و چه با نوشته‌های خود، مطالب مورد نظر را در این نشست مطرح کردند که همچون مسأله درخواست دیدار با رئیس جمهوری، این مطالب با واکنش متقابل رئیس جمهوری مواجه شد.
رئیس جمهوری در این مراسم که وزیر علوم، معاون سیاسی، معاون امور مجلس، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها و جمعی از دانشجویان حضور داشتند، دانشگاه را اتاق فکر دولت و مرکز ایجاد تحول در جامعه دانست و تأکید کرد که ساختن ایران قوی نیازمند حرکت قوی در تولید علم است. او با اشاره به اینکه توان علمی و دانشگاهی کشور این امکان را ایجاد می‌کند که جایگاه تمدنی ایران در مرجعیت علمی را بازآفرینی کنیم، تصریح کرد که نباید به هیچ حرف نو و نظریه جدید بی‌توجه بود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله رئیسی در این مراسم، با بیان اینکه پیشرفت علمی و تحول، محور سند بالادستی گام دوم است، دانشگاه را نقطه مرکزی ایجاد تحول در جامعه دانست و از دانشگاه‌ها و مراکز علمی خواست اتاق فکر دولت در ایجاد تحول در جامعه باشند. آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه توان علمی دانشگاهیان کشور این امیدواری را ایجاد می‌کند تا بتوانیم جایگاه تمدنی ایران را در مرجعیت علمی بازآفرینی کنیم، گفت: هرجا در مسیر صحیح حرکت کردیم توانستیم به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم و نمونه آن، نقش درخشان دانشگاه و دانشگاهیان در مقابله با بیماری کروناست که من از آنان قدردانی می‌کنم.او با بیان اینکه همه بخش‌های جامعه باید به نظریات و سخنان دانشگاهیان و صاحبنظران توجه کنند، خواستار رونق گرفتن کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها شد و افزود: نباید به هیچ نظریه نو و حرف تازه‌ای بی‌توجه بود، هر چند تاکنون از سوی هیچ استاد و صاحبنظری بیان نشده باشد.
کپی