اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

فقط 50 درصد کودکان کرونایی علائم دارند

فقط 50 درصد کودکان کرونایی علائم دارند
آرزوکیهان

طبق یافته های اخیر محققان کودکان به همان اندازه که بزرگسالان به کرونا مبتلای می شوند دچار شده اما تنها 50 درصد از آنها علائم بیماری را نشان میدهند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس،‌ بررسی های انجام شده بر 1000 نفر در هر گروه سنی نشان داد که نیمی از کودکان به کرونا مبتلا بوده و تستشان مثبت بود اما هیچ علامتی را نشان نمی دهند.

این در حالی است که والدین برای واکسیناسیون فرزندانشان اختلاف نظر دارندو معتقدند که کودکان در صورت ابتلا خطر کمتری از بیماری را تجربه خواهند کرد و تنها 0.1 درصد دچار مرگ می شوند به همین دلیل علاقه ای به واکسیناسیون فرزندانشان نشان نمی دهند.

"شاهین منصور " از معاونت سلامت ایالات متحده آمریکا، در این باره بیان کرد : کودکان همچون بزرگسالان به بیماری کرونا مبتلا می شوند اما اغلب بدون علامت هستند. هم اکنون ماههاست که داده های پزشکی مبتلایان به کرونا توسط دانشگاه یوتا و دانشگاه کلمبیا تحت بررسی است.

این گروه دریافتند که سن تاثیر چندانی بر احتمال ابتلا به ویروس در افراد ندارد به طور مثال از هر 1000 بزرگسال 5 کودک به کرونا مبتلا شده اند اما می توان گفت کودکان و افراد جوان به طور قابل توجهی علائم شدید ویروس کرونا را نشان نمی دهند و  در مقابل ویروس ایمن تر بوده و خطر کمی از عوارض شدید بیماری را تجربه خواهند کرد.

وی افزود: محققان با بررسی داده های دو شهر نیویورک و یوتا به این نتیجه رسیدند که از هر 1000 کودک 11 ساله 5 کودک ، و از هر 1000 کودک 12 تا 17 ساله 6 کودک به کرونا مبتلا هستند که هیچ علائمی ندارند.

هم اکنون فقط کودکان بالای 12 سال در آمریکا واجد شرایط واکسن کرونا هستند اما بسیاری از والدین فرزندان خود را واکسینه نمی کنند. تحقیات روشن کرد که50 درصد از کودکان زیر 5 سال  هیچ علائمی پس ازابتلا به کرونا از خود نشان نداده اند.

بنابراین بخش بزرگی از عفونت های SARS-CoV-2 در کودکان بدون علامت بوده و احتمالاً بدون آزمایش و مطالعه تشخیص داده نمی شد  که این فرضیه را تایید می کند.

آخرین آمارها نشان میدهد که شدت نسبتاً پایین موارد ابتلا به کووید در بین بچه ها باعث شده است بسیاری از والدین این سوال را مطرح کنند که آیا آنها اصلاً نیاز به واکسیناسیون کودکان خود دارند ، حتی اگر واکسن به راحتی در دسترس خانواده ها قرار بگیرد؟

نظرسنجی ها نشان می دهد که به نظر می رسد والدین کودکان به طور مساوی در مورد اینکه آیا فرزندانشان واکسن COVID-19 دریافت خواهند کرد یا خیر ، اختلاف نظر دارند. در نظرسنجی انجام شده 40 درصد والدین گفته اند بعید است که فرزندانشان واکسینه شوند.

در هر صورت در آمریکا در حقیقت ، تعداد بیشتری از کودکان بر اثر خشونت با اسلحه ، غرق شدگی ، مسمومیت و سایر جراحات کشنده در سال در مقایسه با کسانی که بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند ، جان می دهند.

بر اساس گزارش CDC ، سالانه 730 کودک جان خود را در آمریکا از دست می دهند که روزانه 2 مورد آن ثبت می شود.

بازی دلتایی کرونا با کودکان

کرونا کودکان را فراموش نمی‌کند

کودکان آلوده به گونه دلتا چه علائمی دارند؟

کودکان دارای این علائم مشکوک به کرونا هستند

کودکان کرونایی بعد از واکسیناسیون کمتر می‌شوند

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی