اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتر فوتبال دُز اول واکسن کووید را دریافت کردند

۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتر فوتبال دُز اول واکسن کووید را دریافت کردند

مدیر مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران (ایفمارک) گفت: ۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتری دُز اول واکسن خود را دریافت کردند.

زهره هراتیان روز دوشنبه اعلام کرد: ۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتر دوز اول واکسن خود را دریافت و معاینات پیش از فصل با حساسیت خاصی انجام شدشد چون از عوارض دراز مدت بیماری کووید و واکسیناسیون اطلاعات کاملی در دست نیست تمرکز معاینات پیش از فصل بر روی معاینات قلب و عروق بود.

وی ادامه داد: طی نامه‌ای به مدیران عامل باشگاه‌ها اعلام شد باید تجهیزات مناسب احیای قلبی از جمله دستگاه شوک AED توسط باشگاه حین تمرین و مسابقه مهیا باشد. دوره‌های آموزشی ویژه برای پزشکان و کادر پزشکی پیش بینی شده است. 

هراتیان گفت: لیگ‌های فوتبال ایران در شرایط قرنطینه و در آغاز  همه‌گیری بیماری با تدوین پروتکل‌های خاص در راستای مسوولیت اجتماعی خود و ایجاد نشاط اجتماعی مسابقات فوتبال را برگزار کرد.

مدیر مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال (ایفمارک) خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در فصل آینده با تجربیات کسب شده در ۲ فصل گذشته در زمینه برگزاری مسابقات در شرایط کووید و با توجه به واکسیناسیون بازیکنان شاهد مشکلات سال گذشته نباشیم.

تیم‌ها همچنان ملزم به رعایت پروتکل‌ها خواهند بود و بیشتر تمرکز ما از این به بعد بر روی تدوین پروتکل های نحوه ورود تماشاچیان به ورزشگاه‌ها خواهد بود./ ایرنا

کپی