اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

چرا اغلب جوانان پس از غذا خوردن دچار دل‌درد می‌شوند؟

چرا اغلب جوانان پس از غذا خوردن دچار دل‌درد می‌شوند؟

نتایج یک بررسی جدید در خصوص جوانان نشان داد از هر ۱۰ داوطلب جوان شرکت‌کننده در این مطالعه یک نفر پس از خوردن غذا دچار دل درد می‌شود.

بر اساس یک نظرسنجی از بیش از ۵۰ هزار نفر در ۲۶ کشور مختلف مشخص شد که حدود ۱۱ درصد از مردم جهان اغلب هنگام خوردن غذا دچار درد شکم می شوند.

در این بررسی مشخص شد که درد شکمی ناشی از غذا خوردن بیشتر در جوانان ۱۸ تا ۲۸ ساله شایع است و ۱۵ درصد در این گروه سنی تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرند.

همچنین افرادی که درد مکرر ناشی از مصرف مواد غذایی را تجربه می کنند بیشتر در معرض نفخ، ورم شکم، احساس سیری بیش از حد بعد از غذا خوردن، یبوست و اسهال هستند.

همچنین در این بررسی مشخص شد: در مجموع ۳۶ درصد از جوانانی که پس از غذا خوردن اغلب دچار درد شکمی می شوند از اضطراب رنج می برند که در مقایسه تنها ۲۵ درصد افرادی که گاهی اوقات درد شکمی را پس از وعده غذایی تجربه می کنند و نیز ۱۸ درصد افرادی که هرگز درد ناشی از غذا خوردن را تجربه نکرده اند، دچار اضطراب هستند. علاوه بر این، میزان ابتلا به افسردگی در افراد گروه نخست بالاتر است.

به گزارش هندوستان تایمز، نتایج این بررسی بر اساس مطالعه انجام شده روی ۵۴ هزار و ۱۲۷ نفر در ۲۶ کشور جهان بدست آمده است./ ایسنا

آیا شما هم تا به امروز این گزینه‌های غذایی را اشتباه مصرف می‌کردید؟

با پوشیدن لباس رسمی غذاهای سالم‌تر انتخاب می‌کنید

آیا بعد از غذا خوردن احساس خستگی می‌کنید؟


 

 

 

کپی