اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
فرمانده نیروی زمینی ارتش:

در حوزه بالگردی و سیستم پیچیده پهپاد به دستاوردهای مهمی رسیده ایم

در حوزه بالگردی و سیستم پیچیده پهپاد به دستاوردهای مهمی رسیده ایم

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در اوج قدرت و آمادگی رزمی است گفت: در حوزه بالگردی و سیستم پیچیده پهپاد به دستاوردهای مهمی رسیده ایم.

به گزارش ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در آیین افتتاحیه شانزدهمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشوری (ذخیره های نظام) که در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا برگزار شد، گفت: امروز نیروی زمینی ارتش، نهضت روی پای خود ایستادن را در تمامی سطوح نهادینه کرده است.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در اوج قدرت و آمادگی رزمی و توان دفاعی قرار دارد افزود: نیروی زمینی ارتش در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات نظامی به جایگاه بسیار مطلوبی رسیده است، امروز آنچه را که در حوزه تجهیزات نیاز داشته باشیم با حضور جوانان مومن و متخصص در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی و صنعت دفاعی کشور تولید و به چرخه دفاعی در خواهیم آورد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری با اشاره به توانمندی نیروی انسانی تاکید کرد: کشوری که دارای نیروی انسانی نخبه و دانشمند باشد به عنوان قدرتمندترین کشور در دنیا محسوب می شود.

وی با اشاره به ساختار نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: رسته های مختلفی در نیروی زمینی ارتش وجود دارد که زنجیره های اقتدار دفاعی و امنیتی را تشکیل می دهد و این اراده پولادین، با حضور در مناطق مختلف کشور از جمله حضور در مرزها محصولی به نام امنیت را تولید کرده و به ارمغان آورده است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری به نقش موثر نیروی زمینی ارتش در مقابله با ویروس منحوس کرونا پرداخت و افزود: ۲۸ بیمارستان و ۱۲ هزار کادر درمان و تقدیم ۱۰ شهید والامقام نمونه بارز حضور و عملکرد موثر این نیرو در مقابله با این ویروس ناشناخته بود.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در حوزه بالگردی و پهپاد به قابلیت های مهمی دست یافته است خاطرنشان کرد: بزرگترین ناوگان بالگردی را در سطح منطقه داریم، امروز بالگردهای ما به مجهزترین دوربین های دید در شب و موشک های نقطه زن مجهز هستند، در حوزه پهپاد نیز به دستاوردهای مهمی دست یافته ایم، در مقطع کنونی در حوزه پهپاد های رزمی و شناسایی به خودکفایی رسیده ایم.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری ادامه داد: در کسب دستاوردهای علمی به خصوص در حوزه دفاعی، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی و مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن نزاجا از افراد نخبه و متخصص استفاده بهینه می کند./ ایسنا

کپی