اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد

احتمال رفع محدودیت‌های کرونایی از اول آبان

احتمال رفع محدودیت‌های کرونایی از اول آبان

معاون بهداشت وزارت بهداشت، تدابیر اتخاذ شده جهت رفع هوشمند محدودیت‌های کرونایی و سیاست‌ها جهت بازگشت به زندگی عادی را تشریح کرد. به‌گزارش ایسنا، کمال حیدری در نشستی خبری که به‌صورت مجازی برگزار شد، درباره واکسیناسیون کرونا و نحوه بازگشایی‌ها، گفت: امیدواریم واکسیناسیون به بالای ۸۵ درصد برسد و این موضوع بر اساس فرمول RO یا طبق بیماری زایی آن سوش از ویروس و نوع ویروس جامعه بررسی می‌شود و باید میزان ایمنی بدن و جامعه را بالا ببریم‌.

 او ادامه داد: البته صرفاً با واکسن، مشکل کرونا حل نمی‌شود و باید به رعایت پروتکل‌ها اهتمام ورزیم. چه بسا برخی با تزریق دو دوز واکسن مبتلا شوند که این امر طبیعی است و احتمال فوت هم وجود دارد، اما این احتمالاً با واکسیناسیون بشدت کاهش می‌یابد. وی افزود: الان تقریباً تمام اطلاعات جامع پیرامون افرادی که واکسن زدند و نزدند را داریم و اختلاف فاحشی میان تعداد مبتلایان واکسن زده و نزده وجود دارد. واکسن برای همه فراهم است ولی متأسفانه برخی دچار تشکیک هستند، اما مطمئن باشید واکسن‌های موجود مورد تأیید مراجع علمی است و اولین واکسن، بهترین واکسن است و باید از فرصت موجود استفاده کنیم تا اگر موج بعدی هم در راه باشد جامعه ایمنی کافی را دریافت کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، تصریح کرد: با توجه به ماهیت کرونا، تجمعات، مسافرت‌ها و... عاملی برای شیوع بیشتر ویروس است و پیش‌بینی ما این است که شاید در ماه آینده پیکی را تجربه کنیم اما خیلی از مسائل مانند پوشش واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌ها و... تأثیر‌گذار است که پیش‌گویی‌های ما را تحت تأثیر قرار دهد.
وی افزود: متأسفانه بازگشایی‌ها زودتر از موعد صورت گرفت با وجود اینکه هنوز بحث محدودیت‌های هوشمند را اعلام نکردیم و جلسات کارشناسی که می‌گذاریم برای رفع محدودیت‌ها است. دستور ریاست جمهوری نیز این است که برنامه‌ریزی‌ها به‌همین سمت باشد تا کار و تفریح مردم برقرار باشد. ما می خواهیم با کرونا زندگی کنیم و برای این کار باید شرایطی برای سالم زندگی کردن داشته باشیم و محدودیت برای کسانی باشد که واکسن نزدند یا پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند. پیش‌بینی کردیم با صلاحدید ستاد کرونا از اول آبان بتوانیم محدودیت‌ها را رفع کنیم و از ۸ آبان هم با قضیه جدی‌تر برخورد و نظارت کنیم تا محدودیت‌های منطقی برداشته شود.
 
کپی