اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

نیمار: ۲۰۲۲ آخرین حضورم در جام جهانی خواهد بود

نیمار: ۲۰۲۲ آخرین حضورم در جام جهانی خواهد بود

ستاره تیم ملی فوتبال برزیل پیش‌بینی می‌کند که دوره بعدی جام جهانی آخرین حضورش در این رقابت‌ها باشد.

نیمار ستاره تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن اعتراف کرد مطمئن نیست آنقدر قدرت روانی داشته باشد که بعد از حضور در جام جهانی 2022 قطر، بتواند یک بار دیگر حضور در این مسابقات را تجربه کند.

نیمار که دو تلاشش برای کسب بزرگترین جایزه دنیای فوتبال منتهی به ناکامی شده، پاییز سال آینده این فرصت را دارد که برای سومین بار شانس خود را جهت فتح جام جهانی امتحان کند. نیمار اما می‌گوید فوتبال آنقدر جسم و روح او را تحت فشار گذاشته است که بعید می‌داند بتواند در جام جهانی 2026 هم حضور داشته باشد، تورنمنتی که در قاره خودش و به میزبان آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد.

نیمار به شبکه DAZN گفت: فکر می‌کنم جام جهانی 2022 آخرین جام جهانی‌‌ام خواهد بود. این را آخرین جام جهانی‌ام می‌دانم چون نمی‌دانم آنقدر قدرت روانی و جسمی برایم مانده باشد که بتوانم یک بار دیگر حضور در جام جهانی را تحمل کنم. بنابراین هر کاری بتوانم انجام می‌دهم که در جام جهانی سال آینده خوب ظاهر و همراه با کشورم قهرمان شوم تا بزرگترین رؤیایم از کودکی تا به امروز را محقق کنم. امیدوارم این کار را انجام دهم.

نیمار و یارانش در دو دوره قبلی جام جهانی ابتدا با قبول شکست تحقیرآمیز 7 بر یک مقابل آلمان در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 و سپس با قبول باخت 2 بر یک مقابل بلژیک مقابل بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند. برزیل از سال 2002 موفق به فتح جام جهانی نشده است./ تسنیم

کپی