اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

کلاهبرداری ۸ میلیاردی به بهانه فروش اقساطی کابینت و کمد دیواری

کلاهبرداری ۸ میلیاردی به بهانه فروش اقساطی کابینت و کمد دیواری

سرهنگ شهرام سلطانی سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که با تبلیغ ساخت کابینت و کمد دیواری اقساطی در فضای مجازی، 80 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ سلطانی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: با ارجاع پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران، مالباخته اعلام کردکه قصد خرید و نصب کابینت و کمد دیواری در منزل خود را داشته که با مراجعه به سایت های فضای مجازی با شخص آگهی دهنده آشنا و پس از تفاهم با واریز مبلغی به عنوان بیعانه مقرر شد فعالیت خود را آغاز کند.

مالباخته گفت: متعاقب این موضوع متهم به محل سکونتش مراجعه و ضمن اندازه گیری و انجام بخش کوچکی از کار، به بهانه خرید تجهیزات مورد نیاز، مبلغ 70 میلیون ریال دریافت کرده که پس از واریز وجوه، دیگر متهم پاسخگوی تماس های تلفنی نبوده و برای ادامه کار مراجعه نکرده است.

سرهنگ سلطانی تصریح کرد: در بررسی های پلیسی، هویت متهم شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه متهم پس از انتقال به این پایگاه به 7 فقره جرم مشابه دیگر معترف شد، ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 80 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ سلطانی خاطرنشان کرد: متهم طی قرار تامین مناسب روانه زندان شد و تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی سایر جرایم احتمالی ادامه دارد.فارس

 

کپی