اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کودکان کرونایی بعد از واکسیناسیون کمتر می‌شوند

کودکان کرونایی بعد از واکسیناسیون کمتر می‌شوند

متخصص کودکان بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) گفت: واکسیناسیون کودکان در دنیا نتایج امیدوارکنندهای علیه کرونا دارد و ابتلای آنها به این بیماری را تا حد قابل قبولی کاهش داده است.

دکتر آینا ریاحی افزود: در حال حاضر واکسیناسیون کودکان ۳ تا ۱۷ سال علیه کودکان در کشورهای مختلف در حال انجام است و در ایران نیز از گروه سنی ۱۲ سال به بالا آغاز شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه کرونا بیماری جدیدی بوده و اطلاعات و داده های موجود در مورد این بیماری در حال تغییر است، به هر حال تزریق واکسن کمک زیادی به مقاوم شدن بدن در برابر جلوگیری از مرگ و میر ناشی از آن کمک می کند.

ریاحی تصریح کرد: واکسن علیه کرونا می تواند سطح خوبی از ایمنی را در بدن ایجاد کند و افرادی نیز با تزریق دو دز این واکسن به کرونا مبتلا شده اند ولی آنچه مسلم است تزریق واکسن جلوی تشدید کرونا را در دوران ابتلا به این بیماری می گیرد.

به گفته این پزشک، کرونا در کودکان با علائم تب، آبریزش بینی، اسهال و علائم گوارشی ایجاد می شود و اگر این عوارض با سرفه های شدید همراه بود باید به پزشک مراجعه شود.

ریاحی افزود: بهبود در روند واکسیناسیون و همراهی مردم با نظام بهداشت و درمان و توجه به شیوه نامه های بهداشتی می تواند کرونا را به زانو در آورد و دوباره مردم بویژه کودکان به فعالیت های آموزشی و تفریحی بپردازند.

‌ وی تاکید کرد: ایمنی واکسن علیه کرونا در افراد مختلف متفاوت است و نباید این تصور در جامعه ایجاد شود که با تزریق دو دز واکسن، دیگر به کرونا مبتلا نمی شویم، بلکه واکسن قدرت بدن را در تشدید بیماری افزایش می دهد و شدیدتر نخواهد بود./ ایرنا

واکسن ایرانی کوبایی کرونا قابل تزریق به افراد زیر ۱۸ سال/ تاثیر ۹۱.۲ درصدی پاستوکووک روی بدترین سوش‌های کرونا

"پاستوکووک" تنها واکسن ایرانی با دوز یادآور/ قابلیت تزریق برای۳ ساله‌ها به بعد/ جزئیات کارآزمایی بالینی واکسن

واکسن «سوبرانا۲» مجوز تزریق به ۲ تا ۱۸ ساله‌ها را گرفت/ تصمیم‌گیری برای خبرنگارانی که واکسن اشتباه زدند

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

 

کپی