اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

پرسپولیس با گل‌محمدی تمدید کرد

پرسپولیس با گل‌محمدی تمدید کرد

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که قرارداد یحیی گل‌محمدی را به مدت دو فصل تمدید کرده است.

در شرایطی که باشگاه پرسپولیس آخرین بازی دوستانه خود را روز گذشته برگزار کرد، امروز هواداران پرسپولیس در آستانه بازی با الهلال با خبری ناگهانی و ویژه مواجه شدند؛ تمدید قرارداد با سرمربی این تیم که دو قهرمانی متوالی و یک صعود به فینال آسیا را رقم زده است.

طبق اعلام باشگاه پرسپولیس یحیی گل‌محمدی که تا پایان این فصل قرارداد داشت، یک قرارداد دو ساله را امضا کرده است. بنابراین حضور او در لیگ بیست و دوم نیز قطعی خواهد بود و سرمربی موفق قرمزها به رکورد چهار سال سرمربیگری در این تیم خواهد رسید.

در شرایطی که لئوناردو ژاردیم در آستانه اخراج قرار دارد، پرسپولیس با تمدید قرارداد یحیی گل‌محمدی به او این اطمینان را داد که در هر صورت از وی حمایت خواهد کرد؛ یک عامل انگیزشی و روحیه بخش در آستانه حساس ترین بازی فصل.

این در حالی است که مجید صدری اعلام کرده بود که شنبه قرار است خبری خوش به هواداران پرسپولیس بدهد و حالا با تمدید قرارداد گل‌محمدی، روحیه او پیش از شروع فصل جدید را بالا برده و در فاصله کمتر از 10 روز تا بازی با الهلال، به یحیی این اطمینان را داده که با هر نتیجه‌ای از وی حمایت خواهد کرد؛ خصوصا اینکه در اردوی تیم رقیب ژاردیم در آستانه اخراج قرار دارد.

یحیی گل‌محمدی تاکنون 86 بار روی نیمکت پرسپولیس نشسته و 53 پیروزی را با این تیم به ارمغان آورده است. او موفق‌ترین مربی ایرانی لیگ برتری قرمزها محسوب می‌شود و حالا با این تمدید قرارداد، با عبور از رکورد علی دایی به باسابقه ترین مربی ایرانی پرسپولیس در دوره حرفه‌ای فوتبال ایران نیز تبدیل خواهد شد.

گل‌محمدی در دو مقطع که سرمربی پرسپولیس شده هر بار جانشین یک سرمربی خارجی بوده و توانسته به خوبی سرخپوشان پایتخت را به سوی موفقیت هدایت کند. تیم او سابقه دو قهرمانی لیگ برتر، یک صعود به فینال آسیا و یک حضور در فینال جام حذفی را دارد. در صورتی که یحیی این فصل به عنوان قهرمانی لیگ برتر و آسیا برسد، بالاتر از برانکو ایوانکوویچ پرافتخاترین مربی دوره معاصر پرسپولیس لقب خواهد گرفت./ ورزش سه

کپی