اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
نتیجه یک تحقیق علمی نشان داد؛

پاندمی کرونا و آنفلوانزای اسپانیایی اول سراغ ثروتمندان می‌رود

پاندمی کرونا و آنفلوانزای اسپانیایی اول سراغ ثروتمندان می‌رود

محققان با استفاده از داده‌های بین‌المللی مسیر شیوع ویروس کرونا و آنفلوانزای اسپانیایی را ردیابی کرده‌اند. بنا بر تحقیات جدید هر دو ویروس دوره و مسیر مشابهی را طی کرده و ابتدا در مناطق ثروتمند‌نشین شیوع بیشتری داشته‌اند.

محققان دانشگاه مانهایم آلمان در اولین تحقیقات خود بیماران کرونایی ۴۰۰ منطقه آلمان، ۳۰۰ منطقه بریتانیا و سه هزار منطقه آمریکا را  مورد بررسی قرار دادند.

این محققان بعدا برای دومین تحقیق داده‌های تاریخی مربوط به فوت حدود شش هزار و ۷۰۰  شهروند آمریکایی در دوره آنفلوانزای اسپانیایی بین سال‌های ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ را مورد بررسی قرار دادند.

نتیجه این تحقیقات نشان داده است که کرونا و آنفلوانزای اسپانیایی در همه مناطق تحقیق شده ابتدا به سراغ مناطق مرفه‌نشین و ثروتمند رفته و محلات فقرنشین نسبت به این مناطق کم‌تر تحت تاثیر پاندمی قرار گرفته‌اند.

محققان علت گسترش پاندمی در مناطق ثروتمند را این واقعیت می‌دانند که افراد ثروتمند عموما ارتباط و تحرک بیشتری دارند. افرادی که درآمد بالایی دارند بیشتر در سفرهای کاری یا تعطیلات هستند.

ویروس‌ها بعدا به سراغ مناطق فقیرتر رفته و در محلات فقیرنشین به شدت گسترش یافته است.

محققان دانشگاه مانهایم به همین جهت توصیه می‌کنند که برای پاندمی‌های آینده باید نقشه گسترش پاندمی را در مراحل اولیه در مناطق مسکونی و محله ثروتمندان تعقیب و ردیابی کرد و با آن به مقابله برخاست./ دویچه‌وله

آنفلوانزای مرگبار اسپانیایی چند موج، مبتلا و قربانی داشت؟

 

 

 

 

 

 

کپی