اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در واکنش به کشتار شیعیان افغانستان

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در واکنش به کشتار شیعیان افغانستان

آیت الله صافی گلپایگانی با صدور پیامی به دولت‌های مستقل و آزادیخواهان جهان از آنها خواست جلوی جنایات وحشتناک داعش در افغانستان را بگیریند و نگذارند این گروه ضدانسانی،بیش از این به جنایات هولناک خود ادامه دهد.

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در واکنش به کشتار شیعیان افغانستانمتن پیام آیت الله صافی گلپایگانی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و َما نَقَموا مِنهُم إِلّا أَن یُؤمِنوا بِاللَّهِ العَزیزِ الحَمیدِ
جنایات وحشیانه روز جمعه در مسجد قندوز افغانستان - که منجر به شهادت تعداد زیادی از نمازگزاران و مردم بی گناه شد - را به ساحت مقدس حضرت، ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و خانواده‌های داغدار و مصیبت‌زده تسلیت می‌گویم.

آیا دولت‌ها، ندای مظلومیت آوارگان و برادران و خواهران بی‌خانمان افغانستانی را نمی‌شنوند که در این فصل سرما در بیابان‌ها و کوه‌ها با بدترین وضعیت زندگی نموده و از امکانات اولیه محروم هستند؟!

آیا مجامع بین المللی که خود را حامی محرومان و مظلومان می‌دانند، غارتگری تروریست‌ها و آتش‌زدن خانه و کاشانه مردم بی‌دفاع را نمی‌بینند؟!

آیا مشاهده نمی‌کنند که هر روز و هر شب تعداد زیادی از انسان‌ها به دست گروهی از خدا بی‌خبر و دور از انسانیت شهید می‌شوند و خانواده‌هایی را داغدار می‌نمایند؟!

چرا سازمان ملل متحد و مجامع بین المللی به وظیفه خطیر خود عمل نمی‌کنند!
اگر نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند اعمال ننگین و ضدبشری آن‌ها را محکوم کنند و از حربه سکوت به نفع آدم‌کشان استفاده می‌کنند، لااقل از آنان حمایت ننمایند!

اینجانب از دولت‌های مستقل و مردم آزادی‌خواه جهان می‌خواهم که نگذارند این گروه ضد انسانی، بیش از این به جنایات هولناک خود ادامه دهد و از تمام کسانی که وجدان انسانی آن‌ها بیدار است به‌ویژه از برادران و خواهران ایمانی درخواست دارم که در این برهه از زمان، هر اندازه توان دارند به مردم مظلوم و غارت‌زده افغانستان کمک نمایند و به یاری آوارگان و بی پناهان بشتابند و به وظیفه انسانی و دینی خود عمل نمایند و السلام علی جمیع عباد الله الاحرار الصالحین

۲ ربیع الاول ۱۴۳۳ ه. ق
لطف‌الله صافی

خاطرنشان می شود: در دو انفجار روز گذشته در مسجد سید آباد و مراسم نماز جمعه ولایت قندوز شمال افغانستان، بیش از یکصد نفر شهید و زخمی شدند./ صداوسیما

کپی