اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

صعود ساروی و یوسفی به نیمه‌نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان

صعود ساروی و یوسفی به نیمه‌نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان

محمدهادی ساروی و علی‌اکبر یوسفی با شکست حریفانی از گرجستان و نروژ به نیمه‌نهایی وزن‌های ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در پیکارهای جهانی راه یافتند.

پیکارهای مقدماتی سه وزن ۶۰، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم از ساعت ۱۲ امروز (جمعه) به وقت تهران در سالن جوردال آمفی شهر اسلو پایتخت نروژ آغاز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۳ رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب  گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.

غریبیان در مرحله نیمه نهایی ویکتور چوبانو از مولداوی باید مبارزه کند. ژولمان شارشنبیکوف از قرقیزستان و موراد ممدوف از جمهوری آذربایجان نیز برگزار کننده دیگر مبارزه نیمه نهایی هستند.

استفان ماریانیان نماینده روس در مبارزه قبلی مغلوب نماینده مولداوی شد.

محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ آرتور سارگسیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه  را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر یک گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا می‌رود.

ترسی گانگلو هانکوک از آمریکا و آلکس گِرگو زوک از مجارستان نیز برگزار کننده دیگر مبارزه نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم هستند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی‌اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر  یک اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حریف وی در این دیدار یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان و فرنگی‌کار کوبایی‌الاصل از شیلی است.

لاکوبی کاجایا از گرجستان و زورابی گِدِخائوری از روسیه نیز در آن سوی جدول برای رسیدن به فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف هم خواهند رفت.

رقابت‌های نیمه‌نهایی اوزان فوق از ساعت ۱۸:۱۵ امروز برگزار می‌شود./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

 

کپی