اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

در هفته‌ ملی کودک برگزار می‌شود:

نشست آنلاین همه‌گیری کرونا و چالش‌های روان‌شناختی کودکان

نشست آنلاین همه‌گیری کرونا و چالش‌های روان‌شناختی کودکان

همزمان با هفته‌ ملی کودک، دبیرخانه‌ همایش سالانه‌ی سلامت روان و رسانه چند نشست و سخنرانی آنلاین را در محیط مجازی برگزار می‌کند که «۵۱ هزار سوگ کودکانه؛ همه‌گیری کرونا و چالش‌های روان‌شناختی کودکان» در روز یکشنبه 18 مهر آغازگر این نشست‌هاست.

به گزارش روابط عمومی کرسی ارتباطات در علم و فن‌آوری یونسکو  به مناسبت همزمانی هفته‌ ملی کودک (16 تا 22 مهر) و هفته‌ سلامت روان (۲۴- ۱۸ مهر) دبیرخانه‌ همایش سالانه‌ سلامت روان و رسانه با همکاری انحمن علمی روان‌پزشکان ایران مجموعه‌نشست‌هایی را با موضوع سلامت روان و کودکان برگزار می‌کند.

براساس این خبر، نخستین برنامه از این سلسله‌گفت ‌و ‌گوهای زنده (لایو اینستاگرامی) به موضوع «همه‌گیری کرونا و چالش‌های روان‌شناختی کودکان در این دوران» اختصاص دارد. این گفت‌ و‌ گو با حضور دکتر شکوفه موسوی، روانپزشک اطفال و دکتر عاطفه کمال لو، روان‌پزشک در ساعت ۲۰ یک‌شنبه ۱۸ مهر از طریق صفحه‌ی اینستاگرام همایش سلامت روان و رسانه برگزار می‌شود.

باتوجه به طولانی شدن دوران پراسترس همه‌گیری و اثراتی که این دوران و چنین استرس‌هایی بر سلامت روان ما به‌ویژه کودکان دارد، شناخت چالش‌های روان‌شناختی این گروه سنی بسیار مهم است.

از سوی دیگر طبق آمار رسمی، بیش از ۵۱ هزار کودک در ایران و بر اثر کرونا والدین خود را از دست داده‌اند. آمار و اعدادی که آثار ضربه‌های روانی وارد شده به کودکان در این دوران و ضرورت توجه‌ ما به سلامت روان آن‌ها را بیش از پیش نشان می‌دهد.

این همایش در هفته‌ ملی کودک نشست‌های دیگری را نیز با موضوع محوری روان‌شناسی کودک و همچنین کودک و رسانه برگزار می‌کند که اخبار آن در روزهای آتی اطلاع‌رسانی می‌شود. ورود عموم خانواده‌ها، دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان دنیای کودکان و...  در این نشست‌ها آزاد است.

امسال هفته‌ ملی کودک از 16 تا 22 مهر در سراسر کشور در قالب برنامه‌های اینترنتی و مجازی و همچنین جنگ‌های حضوری برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه، می‌توانند به آدرس ‏ https://instagram.com/mental_health_media_unesco

 مراجعه کنند.

 

 

کپی