اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
به دلیل برگزاری انتخابات در عراق؛

صادرات کالا از مرزهای چذابه و شلمچه به عراق تا ۱۹ مهر متوقف است

صادرات کالا از مرزهای چذابه و شلمچه به عراق تا ۱۹ مهر متوقف است

مسوول دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در مرز چذابه گفت: پذیرش مسافر و صدور کالا به عراق، با تصمیم دولت این کشور به دلیل برگزاری انتخابات مجلس، تا روز دوشنبه ۱۹ مهر از همه مرزهای مشترک از جمله چذابه و شلمچه در خوزستان متوقف شده است.

سیدسعید موسوی روز جمعه بیان کرد: از تجار و صاحبان کالا درخواست می‌شود که از ارسال هرگونه کالا به مرزهای ایران با عراق خودداری کنند.

وی گفت: این محدودیت شامل هر ۲ بخش اقلیم کردستان و مناطق عربی کشور عراق است و برای اینکه کامیون های حامل کالاهای صادراتی در مرز دچار معطلی و خسارت احتمالی نشوند، باید از ارسال هرگونه محموله صادراتی به مرزهای مشترک با این کشور خودداری کرد.

بنا بر این گزارش، مواد غذایی، تره بار، مصالح ساختمانی، آبزیان پرورشی، چوب و آهن آلات از مهمترین اقلام صادراتی مرزهای شلمچه و چذابه به عراق هستند.

همچنین محصولات فولادی، مصالح ساختمانی، سیمان و کلینکر(مواد اولیه سیمان) و قطعات نیروگاهی از محصولات ترانشیپ شده از این مرزها به عراق هستند.

مرزهای زمینی چذابه و شلمچه و مرز دریایی خرمشهر از تیر۱۳۸۲ پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق به تدریج برای صادرات کالا و درمهر همان سال برای عزیمت زائران عتبات عالیات بازگشایی شد./ ایرنا

کپی