اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

خبرهای خوب سردار اشتری به مناسبت هفته ناجا

خبرهای خوب سردار اشتری به مناسبت هفته ناجا

فرمانده ناجا با اشاره به آغاز هفته ناجا از ۱۷ تا ۲۳ مهرماه، خبرهای خوبی را به مناسبت این ایام برای مردم کشور اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" طی سفر کاری به استان خراسان رضوی به منظور رصد و بررسی وضعیت انتظامی و امنیتی این استان، به صورت سر زده از برخی یگان‌های انتظامی شهرستان های کاشمر، تربیت حیدریه و کوهسرخ بازدید و روند خدمات انتظامی به مراجعان را رصد و ارزیابی کرد.

سردار اشتری در حاشیه بازدید سرزده از یگان‌های انتظامی و برخی شهرستان‌های تابعه استان خراسان رضوی با اشاره به آغاز هفته ناجا از ۱۳ مهرماه تا ۲۳ مهرماه سال جاری با شعار "پلیس هوشمند، امنیت پایدار"، اظهار داشت: فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به آحاد فرماندهان، افسران، کارکنان، درجه داران، سربازان و خانواده های محترمشان تبریک می گویم، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان والا مقام ناجا، از تلاش شبانه روزی و مجاهدات آحاد نیروهای پلیس از مرز تا مرکز  قدردانی می کنم.


خدمات مضاعف پلیس به مردم با تکیه بر فناوری های هوشمند

وی از تلاش مضاعف پلیس برای افزایش خدمات انتظامی توامان با تسهیل و تسریع امور با تکیه بر فناوری های هوشمند به منظور توسعه امنیت پایدار خبر داد و اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت هفته ناجا در سال جاری و به منظور کاهش پیامد های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و کمک به هموطنان، تمهیدات ویژه ای به منظور ترخیص خودروهای توقیفی و رسوبی(فاقد دستور قضایی یا عدم تصادف منجر به جرح و فوت) در پارکینگ های سراسر کشور  پیش بینی شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: مالکان خودروها یا متصرفان موتورسیکلت های توقیفی و رسوبی (فاقد دستور قضایی یا عدم تصادف منجر به جرح و فوت)، می توانند  با در دست داشتن مدارک و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ از این تسهیلات ویژه بهره مند شوند.

وی یادآور شد: با تلاش های پلیس این امکان فراهم شد هزینه نگهداری وسایل نقلیه در پارکینگ ها که مربوط به بخش خصوصی می باشند مطابق با تعرفه های سال ۹۴ محاسبه و دریافت شد. ضمناً طرح ترخیص وسایل نقلیه توقیفی، شامل خودروهایی که به دلیل عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی جریمه و توقیف شده‌اند، نیز می‌گردد.

فرمانده ناجا بیان کرد: طرح تقسیط جرایم معوق از ۱۲ ماه  به ۱۸ ماه ارتقاء یافته و این امکان فراهم شده که مالکان وسایط نقلیه توقیفی و رسوبی در بازه زمانی ۱۸ ماهه جرایم معوق را به صورت" تقسیطی" و "تدریجی" پرداخت کنند که اتخاذ این سیاست و تدبیر به منظور کمک به حال  و رفاه مردم در شرایط کرونایی حال حاضر و کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از این شرایط است.

سردار اشتری بیان کرد: دستور عدم توقیف خودروها  با بیش از ۳ میلیون تومان جریمه را نیز در بازه زمانی گرامیداشت هفته ناجا به پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ابلاغ و اعلام کرده ایم.

سردار اشتری در این سفر کاری، با برخی خانواده های معظم شهدا دیدار و گفت و گوی صمیمانه داشت./ ایرنا 

 

 

 

 

کپی