اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه لبنان:

پیام‌های شفاهی آمریکا و ادعاهای سه کشور اروپایی ملاک عمل ایران نیست

پیام‌های شفاهی آمریکا و ادعاهای سه کشور اروپایی ملاک عمل ایران نیست

وزیر امور خارجه گفت: در صورت وجود نیت واقعی در طرف‌های مقابل و بازگشت همه آنها به تعهدات خود در برجام، تهران هم به تعهدات خود بازمی‌گردد و پیام‌های شفاهی آمریکا و ادعاهای بدون عمل سه کشور اروپایی برای بازگشت جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات ملاک نیست.

حسین امیرعبداللهیان که به لبنان سفر کرده است، بعدازظهر پنجشنبه در نشست خبری مشترک با عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود درباره مذاکرات هسته‌‌ای و شرایط بازگشت ایران به مذاکرات افزود: معتقدیم مذاکره‌ای که حقوق و منافع ملت را تامین کند، مورد توجه ایران است.
وی تاکید کرد: در صورت وجود نیت واقعی در طرف‌های مقابل و بازگشت همه آنها به تعهدات خود، تهران هم به تعهدات خود بازمی‌گردد و پیام‌های شفاهی آمریکا و ادعاهای بدون عمل سه کشور اروپایی برای بازگشت ایران به مذاکرات ملاک نیست.
وزیر امور خارجه ادامه داد: بر اساس اقدامات عملی طرف‌های مقابل از جمله لغو تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهداتشان تصمیم‌گیری و عمل می‌کنیم.
امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در توافق هسته‌‌ای ایران تنها کشوری است که تا آخرین لحظه به تعهداتش پایبند بوده و این روش را در صورت رفتار متقابل طرف‌های برجام احیا خواهیم کرد.
وی در ادامه این نشست خبری مشترک آمادگی ایران را برای کمک به لبنان اعلام کرد.
وزیر امور خارجه ایران ظهر پنجشنبه به وقت لبنان با حضور در وزارت امور خارجه این کشور با عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود دیدار و گفت و گو کرد.
وزیران امور خارجه ایران و لبنان بعد از این دیدار با یکدیگر در یک نشست خبری مشترک به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.
امیرعبداللهیان امروز همچنین با رییس جمهوری، رییس مجلس و نخست وزیر لبنان دیدار و گفت و گو کرد. / ایرنا

 

 

کپی