اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بهره‌مندی ۱۹۸ دانش‌آموز و دانشجوی مراغه از بورسیه تحصیلی بنیاد کودک

بهره‌مندی ۱۹۸ دانش‌آموز و دانشجوی مراغه از بورسیه تحصیلی بنیاد کودک

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد کودک در مراغه گفت: این بنیاد ۱۹۸ دانش‌آموز و دانشجوی بااستعداد و کم‌برخوردار این شهرستان را بورسیه کرده است.

بهناز محمودیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد و کم‌برخوردار از طریق معرفی و ارتباطات میان فردی در سطح جامعه شناسایی می‌شوند و به انحای مختلف از سوی این بنیاد مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: مددکاری نیز برای این دانش‌آموزان و دانشجویان تعیین می‌شود تا افت تحصیلی، بیماری و سایر مشکلات آنان را رصد کند و موانع پیش‌روی این بورسیه‌ها، با مداخله بنیاد کودک برطرف شود.

وی اضافه کرد: برای نمونه اکنون ۱۵۰ فرهنگی مراغه تحت عنوان همیار به صورت رایگان با این نمایندگی همکاری می‌کنند و در صورت نیاز نسبت به تدریس خصوصی دروس به دانش‌آموزان و دانشجویان بورسیه اقدام می‌کنند تا از افت تحصیلی آنان جلوگیری شود.

«محمودیان» به تامین نیازهای تحصیلی این دانش‌آموزان و دانشجویان نیز اشاره و بیان کرد: ۶۰ دانش‌آموز بورسیه‌ی این موسسه برای ادامه تحصیل نیاز به تبلت داشتند که روز گذشته با کمک خیران نیک‌اندیش برای ۴۸ نفر از آنان تبلت تهیه و اهدا شد.

بهره‌مندی ۱۹۸ دانش‌آموز و دانشجوی مراغه از بورسیه تحصیلی بنیاد کودک

وی با بیان اینکه تا قبل از پاندمی کرونا همه‌ساله و هم‌زمان با بازگشایی مدارس از سوی دفتر مرکزی بنیاد کودک کوله‌پشتی‌های تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان اهدا می‌شد، افزود: طی دو سال اخیر این کمک‌ها به صورت نقدی به حساب دانش‌آموزان و دانشجویان بورسیه واریز می‌شود.

«محمودیان» ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نیکوکاران و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌توانند از فرصت به وجود آمده برای تأمین نوشت‌افزار، کتاب، پوشاک و سایر نیازمندی دانش‌آموزان استفاده کنند و در حمایت از تحصیل دانش‌آموزان به این موسسه بپیوندند.

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد کودک در مراغه افزود: این بنیاد با عملکرد مالی کاملا شفاف، امروز جزو مراکز خیریه مطرح مراغه بوده و برای همکاری با خیران به منظور همیاری و مساعدت ادامه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان آماده است.

به گزارش ایرنا سال تحصیلی که شروع می‌شود معمولا اغلب دانش‌آموزان با لباس، کیف، کفش، دفتر و کتاب‌های نو وارد مدرسه می‌شوند اما برخی از آنان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی خانواده برای تأمین نوشت‌افزار با مشکلاتی روبرو هستند؛ مشکلاتی که حتی ممکن است منجر به ترک تحصیل‌شان و بازماندن آنان از مدرسه شود.

یاری نیکوکاران می‌تواند راه‌حلی باشد تا این دانش‌آموزان هم با ذوق و نشاط کودکانه سال تحصیلی را شروع کنند؛ از سال گذشته که مدارس غیرحضوری شد و آموزش بر بستر فضای مجازی قرار گرفت، کیف و کفش و نوشت افزار اولویت خود را به ابزار تحصیل مجازی داد و بسیاری از نیکوکاران نیز به سرعت این نیاز را سرخط کار خود دانستند./ایرنا

کپی