اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

افتتاح ۷ ایستگاه جدید متروی تهران

افتتاح ۷ ایستگاه جدید متروی تهران

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه معتقد است: در صورت تامین منابع مالی آمادگی بهره برداری هفت ایستگاه جدید وجود دارد.

 علی امام در نشست بررسی پروژه‌ها و برنامه‌های پیش روی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: در صورت تامین به‌ موقع منابع مالی، طی ۶ ماهه دوم امسال امکان بهره‌برداری از هفت ایستگاه جدید در خطوط ۶ و ۷ به همراه ۹ کیلومتر مسیر، یک پست برق و فاز نخست پایانه زیرزمینی اکباتان وجود خواهد داشت.

همچنین تشریح برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک برای تامین هرچه سریعتر منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های مترو و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تسریع طرح‌های نیمه تمام شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی، از جمله مواردی بود که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این نشست به آن‌ها اشاره کرد.

در پایان این جلسه، تلاش برای تکمیل هرچه سریعتر ایستگاه‌های باقی‌مانده خطوط هفت گانه مترو، اولویت‌بندی برنامه‌های اجرایی و عملیاتی به همراه از سرگیری طرح‌های توسعه‌ای خطوط موجود در قالب انشعابات جدید، مورد تأکید رییس و اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

نشست بررسی پروژه‌ها و برنامه‌های پیش روی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در نیمه دوم سال جاری با حضور اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران در هفت خط و بیش از ۱۴۰ ایستگاه فعال است./ایرنا 

کپی