اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در ملایر

کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در ملایر

فرمانده انتظامی ملایر از کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در شهرستان خبر داد و گفت: بازداشت توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان مواد مخدر ۵۲ درصد رشد داشته است.

محمدباقر سلگی بعد از ظهر امروز  در ملایر با بیان اینکه شعار امسال هفته ناجا «پلیس هوشمند و امنیت پایدار» است اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی فرصت مناسبی برای بیان عملکرد و اقدامات ناجا است.

وی افزود: مهمترین اولویت مجموعه نیروی انتظامی تأمین امنیت و آسایش مردم در همه عرصه‌هاست و در این راستا نیازمند مشارکت و همراهی مردم هستیم.

فرمانده انتظامی ملایر از برگزاری ۷۰ برنامه همزمان با هفته ناجا از ۱۷ تا ۲۳ مهرماه در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: دیدار با امام جمعه، غبارروبی گلزار شهدا، سرکشی از ۳۰ خانواده شهید، برگزاری صبحگاه مشترک، یادواره ۶۷ شهید نیروی انتظامی، تقدیر از فعالین حوزه عفاف و حجاب، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مسابقات ورزشی است.

وی از افتتاح پروژه‌های ستاد شامل آسایشگاه کارکنان و قرارگاه و تابلوی روان ستاد خبر داد و گفت: افتتاح نمایشگاه پلیس هوشمند، دیدار هیات رئیسه با مردم، برگزاری نشست تعامل قضایی پلیس پیشگیری با دستگاه قضایی و تجلیل از ضابطین نمونه از دیگر برنامه‌های هفته ناجا در ملایر است.

سلگی برگزاری همایش دوچرخه‌سواری، رژه موتورسواران، حضور در نماز جمعه، رزمایش در فضای مجازی و... را از دیگر برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در ملایر دانست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده نیروی انتظامی در نیمه نخست امسال گفت: طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی در محلات و شناسایی نقاط آلوده و پاکسازی آنها در نیمه نخست امسال انجام شده و همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی ملایر کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای، کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی درون‌شهری،کاهش ۸ درصدی تعداد تصادفات فوتی، کاهش ۲۵ درصدی تصادفات جرحی برون شهری و کاهش ۴۶ درصدی جرایم مالی و اقتصادی را از اقدامات نیروی انتظامی ملایر در نیمه نخست امسال دانست.

وی افزایش ۳۳۳ درصدی کشف سرقت وسایل و لوازم و قطعات داخل خودرو، کاهش ۶۰ درصدی کیفی، افزایش سطح صد درصدی کشف سرقت احشام و افزایش ۱۳۱ درصدی کشف کلاهبرداری، افزایش ۳۴ درصدی دستگیری معتادان متجاهر و افزایش ۵۲ درصدی شناسایی و بازداشت توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان مواد مخدر را نیز از دیگر اقدامات برشمرد.

سلگی با بیان اینکه وقوع سرقت منزل ۴۲ درصد کاهش، کشف سرقت از اماکن خصوصی ۳۶ درصد افزایش و کشف سرقت از اماکن دولتی ۲۰۰ درصد افزایش داشته است خاطرنشان کرد: از تعداد ۷۵۳ فقره پرونده ارجاعی واحدهای مشاوره در کلانتری‌های شهرستان با همراهی مشاوران و کارشناسان نیروی انتظامی ۴۶۵ فقره پرونده منجر به سازش شده است.فارس

وی برگزاری ۳۰ جلسه آموزش همگانی برای بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر، بارگزاری سه کلیپ آگاه‌کننده در فضای مجازی با موضوعات عفاف و حجاب، خطرات کرونا و مواد مخدر را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی برشمرد.فارس

 


 

کپی