اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

آیا دوز سوم واکسن جانسون‌اندجانسون تائید می‌شود؟

آیا دوز سوم واکسن جانسون‌اندجانسون تائید می‌شود؟

شرکت جانسون‌اندجانسون از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) درخواست کرده است مجوز استفاده از دز تقویت کننده این واکسن را صادر کند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که واکسن تک دزی جانسون اند جانسون خطر ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، اما آنتی بادی تولید شده در بدن پس از گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند.

شیوع گونه‌های جهش یافته ویروس کرونا باعث شده است میزان تأثیرگذاری واکسن‌ها کاهش پیدا کند، به همین دلیل محققان معتقدند که لازم است افراد دز تقویت کننده واکسن کرونا را دریافت کنند.

شرکت جانسون اند جانسون نیز اخیراً از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) درخواست کرده است پس از بررسی اطلاعات ارائه شده مجوز استفاده از دز تقویت کننده این واکسن را صادر کند. به نظر می‌رسد که دز تقویت کننده واکسن ذکر شده برای افراد ۱۸ سال به بالا مناسب است و مشکل خاصی برای آن‌ها ایجاد نخواهد کرد. محققان معتقدند که ایمنی لازم و کافی زمانی ایجاد می‌شود که افراد حداقل شش ماه پس از واکسینه شدن دز تقویت کننده را دریافت کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پس از بررسی داده‌های مربوطه زمان مناسب برای دریافت دز تقویت کننده واکسن جانسون اند جانسون را مشخص خواهد کرد. این سازمان ماه گذشته مجوز استفاده از دز تقویت کننده واکسن فایزر را صادر کرده است، شرکت مدرنا نیز در انتظار دریافت مجوز برای تزریق دز سوم است./ ایمنا

دوز سوم واکسن کرونا باید به چه کسانی تزریق شود؟/ اتباع خارجی کانون‌های شروع عفونت‌های جدی

دوز سوم واکسن جانسن‌اندجانسن چند درصد اثربخشی دارد؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
 
کپی