اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

تغییرات قیمت کالا‌های خوراکی در شهریور ۱۴۰۰

تغییرات قیمت کالا‌های خوراکی در شهریور ۱۴۰۰

در شهریور امسال در گروه نان و غلات، اقلام برنج ایرانی درجه یک با ۱۱.۲ درصد، ماکارونی با ۵.۲ درصد و رشته آش با ۳.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته است.

 در شهریور ۱۴۰۰ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالا‌های خوراکی در مناطق شهری کشور به این شرح اعلام شد:


نان و غلات:
در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ۱۱،۲ درصد، " ماکارونی" با ۵.۲ درصد و "رشته آش" با ۳.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:
در این گروه، اقلام "ماهی قزل آلا" با ۸،۷ درصد و " گوشت گاو یا گوساله" با ۴.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در این گروه "مرغ ماشینی" با ۲.۴- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " ماست پاستوریزه" با ۱۸،۳ درصد، "پنیر ایرانی پاستوریزه" با ۱۵.۴ درصد و "شیر پاستوریزه" با ۷.۴ درصد بوده است. همچنین در این گروه "روغن نباتی جامد" با ۳.۰- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

میوه و خشکبار:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پرتقال" با ۴۰،۵ درصد و "هندوانه" با ۲۷.۱ درصد میباشد. همچنین در این گروه "هلو" با ۱.۴- درصد و "موز" با ۱.۳- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشتهاند.

سبزیجات و حبوبات:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "کدو سبز" با ۲۳،۲ درصد، "هویج فرنگی" با ۲۱.۷ درصد و "بادمجان" با ۱۴.۶ درصد میباشد. همچنین در این گروه "گوجه فرنگی" با ۰.۹- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "رب گوجه فرنگی" با ۱۲،۸ درصد و "سس مایونز" با ۹.۲ درصد است.

/خبرگزاری صدا و سیما 

کپی