اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

نگرانی مردم مازندران از شیوع پیک ششم کرونا

نگرانی مردم مازندران از شیوع پیک ششم کرونا

روند سراشیبی کرونا در مازندران همچنان ادامه دارد، در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار مشکوک به ویروس کرونا یا مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل و مازندران بستری شدند، این درحالی است که بسیاری از متخصصان معتقدند با این روند حضور مسافران در این استان، چیزی به آغاز پیک ششم در مازندران نمانده است.

محمد عبدالهی یک شهروند ساروی است که به ایسنا گفته، تقریبا تمامی شهرهای مازندران مملو از حضور مسافرانی است که می‌توان گفت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از مسافران معقتد هستند به دلیل تزریق دو دوز واکسن کرونا، سیستم ایمنی بدنشان می‌تواند با کرونا مقابله کند، این در حالی است که بر اساس اعلام نظر پزشکان، این افراد می‌توانند ناقل بالقوه باشند.

این کسبه ساروی اظهار کرد: حضور مسافر تا حدودی موجب رونق کار و کاسبی مردم شده است اما انتظار می‌رفت این ورود گسترده با کنترل بهتر و بیشتری انجام می‌شد.

یکی از رستوران‌دارهای مازندران نیز به ایسنا گفت: به نظر من، پیک ششم از آنچه مسئولان می‌گویند در استان مازندران نزدیک است.

وی معتقد است: از سوی بسیاری از مردم که به رستوران و یا تالارها مراجعه می‌کنند، نکات بهداشتی رعایت نمی‌شود و این می‌تواند خطر بزرگی را برای مردم رقم بزند.

این رستوران‌دار مازندرانی به این نکته نیز اشاره می‌کند که، درست است که در مازندران سرعت واکسیناسیون مناسب است اما آیا این موضوع به منزله پایان یک اپیدمی بزرگ مانند کروناست.

بستری ۲۷۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت تعداد ۶۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۷۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۸۰ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

مجموع بیماران مبتلا به کرونا بستری در بابل به ۹۰ بیمار رسید

از سوی دیگر، بر اساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۹۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار جدید بستری و ۱۶ بیمار هم ترخیص شدند. ۲۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گفته روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون ۴۳۶ هزار و ۴۱۵ دوز واکسن شامل  ۴۳۰ هزار و ۴۱۵ دوز واکسن عمومی و ۶ هزار دُز واکسن ایران‌کوبا به همشهریان عزیز بابلی تزریق شد.

از مجموع ۴۳۰ هزار و ۴۱۵ دوز واکسیناسیون عمومی تعداد ۳۰۳ هزار و ۷۵۴ دوز در نوبت اول و ۱۲۶ هزار و ۶۶۱ دوز در نوبت دوم تزریق شد.

برای دومین روز پیاپی رکورد تزریق روزانه واکسن در بابل شکسته شد و در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۰۴۲۰ نفر از همشهریان واکسن دریافت کردند.

به گزارش ایسنا، هم‌اکنون ۳۶۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک به ویروس کرونا، در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند./ایسنا 

کپی