اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

قرص کرونا در آژانس دارویی اروپا بررسی می‌شود

قرص کرونا در آژانس دارویی اروپا بررسی می‌شود

اتحادیه اروپا در نظر دارد تحقیقات روی قرص خوراکی ضد کرونا موسوم به "مولنوپیراویر" تولید شرکت داروسازی "مِرک" را ظرف چند روز آغاز کند.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا اعلام کرد که ناظران مقررات دارویی در نظر دارند در روزهای آتی داروی خوراکی کووید-۱۹ که توسط شرکت داروسازی مِرک در آمریکا تولید شده را مورد بررسی قرار دهند.

شرکت داروسازی مرک هفته گذشته اعلام کرد که داروی "مولنوپیراویر" میزان بستری شدن در بیمارستان به خاطر کرونا را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد و تحقق رویای دستیابی به یک قرص ساده برای درمان بیماری کووید-۱۹ را نزدیک می کند.

"مارکو کاوالری" رئیس استراتژی واکسن آژانس دارویی اروپا گفت: آنچه می توانم بگویم این است که ما در حال رایزنی هستیم که آیا در روزهای آینده بازبینی این ترکیب را آغاز کنیم یا خیر.

به گزارش مدیکال اکسپرس، شرکت مرک روز جمعه اعلام کرده بود که قصد دارد درخواستی را برای سازمان غذا و داروی آمریکا و سایر نهادهای نظارتی در سراسر جهان در مورد این دارو ارسال کند. نتایج آزمایش روی ۷۷۰ بیمار نشان داد که هیچ مورد فوتی در بین بیمارانی که این دارو را دریافت کرده اند مشاهده نشده درحالیکه در میان گروه دریافت کنندگان دارونما هشت مورد فوتی گزارش شده است./ ایسنا

واکسن سینوفارم با اثربخشی ۷۸ درصدی برای بارداران/ ماجرای دارویی با ادعای درمان کرونا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
 
 
 
 
 

 

 

کپی