اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد

نیر در جایگاه اول واکسیناسیون استان اردبیل

نیر در جایگاه اول واکسیناسیون استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شهرستان نیر با رکورد واکسیناسیون جمعیت هدف در جایگاه اول استان قرار گرفت.

شهرام حبیب‌زاده ۱۴ مهرماه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در نیر اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد جمعیت شهرستان نیر تاکنون واکسینه شده و کار واکسیناسیون در روستاها و مناطق عشایری نیر ادامه دارد تا جاماندگان نیز ظرف ۱۰ روز آینده در قالب طرح واکسیناسیون فراگیر واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: از بین جمعیت دانش‌آموزی، فرهنگیان و گروه‌های مختلف جامعه بیشترین مشارکت‌کننده در تزریق واکسن مربوط به گروه فرهنگیان با ۸۸ درصد، دانش‌آموزان ۵۳ درصد و سایر گروه‌ها نیز تا ۴۱ درصد دز دوم واکسن را نیز دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه در استان تزریق واکسن به مرز ۹۳۵ هزار دز رسیده است، گفت: تلاش ما بر این است تا آخر مهرماه وضعیت استان را از نظر واکسیناسیون به شرایط ایمن ۸۵ درصد برسانیم تا در دز اول و دوم اغلب جمعیت استان در برابر این ویروس ایمن شده باشند.

حبیب‌زاده با اعلام یک خبر خوش برای اهالی استان افزود: بعد از ماه‌ها افت و خیز بیماری کرونا در موج پنجم که فوتی‌ها را به ۲۲ نفر رسانده بود، امروز تعداد فوتی‌های کرونا در استان اردبیل به صفر رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از شروع بیماری کرونا در ۱۹ ماه اخیر مجموع جان‌باختگان این بیماری خطرناک در استان به دو هزار و ۴۷۳ نفر رسیده و امیدواریم بعد از این فوتی کمتری را بر اثر کرونا شاهد بوده و یا این وضعیت به نقطه با ثبات صفر برسد.

حبیب‌زاده مجموع بیماران بستری کرونا را ۲۱۲ نفر اعلام کرد و ادامه داد: هر روز از تعداد جمعیت بستری و فوتی کاسته شده و روند بهبودی بهتری را در این بیماری شاهد هستیم که امیدواریم با مشارکت همه مردم دیگر وارد خیزهای بعدی کرونا نشده و کنترل مناسبی را در همه شهرهای استان با همکاری مردم و مشارکت در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شاهد باشیم./ایسنا 

کپی