اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

بیشترین تلفات کرونایی در کشورهای اروپایی سهم روسیه

بیشترین تلفات کرونایی در کشورهای اروپایی سهم روسیه

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۳۶ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۲۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۵۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۳ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۴۳ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از  ۴۴.۶میلیون مبتلا و بیش از ۷۲۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۸ هزار و هند با بیش از ۴۴۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۴,۶۸۲,۸۳۵ ۷۲۲,۲۶۸
۲ هند ۳۳,۸۵۳,۰۴۸ ۴۴۹,۲۸۳
۳ برزیل ۲۱,۴۷۸,۵۴۶ ۵۹۸,۱۸۵
۴ انگلیس ۷,۹۳۴,۹۳۶ ۱۳۶,۹۸۶
۵ روسیه ۷,۶۱۲,۳۱۷ ۲۱۰,۸۰۱
۶ ترکیه ۷,۲۶۷,۰۷۷ ۶۴,۹۰۹
۷ فرانسه ۷,۰۲۸,۱۹۷ ۱۱۶,۸۴۸
۸ ایران ۵,۶۳۸,۷۳۵ ۱۲۱,۳۴۷
۹ آرژانتین ۵,۲۶۰,۷۱۹ ۱۱۵,۲۸۳
۱۰ اسپانیا ۴,۹۶۵,۳۹۹ ۸۶,۵۲۷


بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا

شمار جان‌باختگان کرونا در امریکا به تعداد ساکنان پایتخت این کشور(واشنگتن) نزدیک شد

امریکا رکورد خودش را شکست/ ثبت بیش از ۴۴ میلیون مبتلا

امریکا با جمعیت‌اش همچنان در صدر کشورهای درگیر کرونا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

 

کپی