اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

آشنایی با انواع روش‌های آموزش زبان انگلیسی

آشنایی با انواع روش‌های آموزش زبان انگلیسی

از آنجایی که زبان انگلیسی در بین مهم‌ترین زبان ها جای گرفته است، بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی هستند تا بتوانند آموزش‌های لازم را دنبال کنند و از این طریق به اهدافی که در ذهن دارند، دست پیدا کنند.

 آموزش زبان انگلیسی اصول، قواعد و روش های خاص خودش را دارد و شما براساس شرایطی که دارید، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و سپس یادگیری را شروع کنید. قبل از انتخاب روش یادگیری نیاز است تا سطح شما تعیین شود. از این‌رو شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی امری ضروری و الزامی به حساب می‌آید. در این مطلب قصد داریم تا توضیح مختصری درباره آزمون تعیین سطح به شما ارائه دهیم و سپس به بررسی روش‌هایی بپردازیم که آموزش این زبان بین‌المللی در آنها رایج است.

 

انواع روش‌های آموزش زبان انگلیسی

اگر قصد فراگیری زبان انگلیسی را در بهترین شکل ممکن دارید، در درجه اول نیاز است تا نوع یادگیری خود را مشخص کنید:


روش اول: آموزش زبان انگلیسی از طریق کلاس‌های حضوری

رایج‌ترین و پرطرفدارترین نوع آموزش، کلاس‌های حضوری است. در این روش شاگردان و استادان راحت‌تر می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به دلیل حضوری فیزیکی، استاد و یا معلم می‌تواند کنترل بیشتری را بر روی دانش‌آموزان خود داشته باشد. هر چقدر کنترل و میزان مدیریت با کیفیت‌تر باشد، به همان اندازه نیز راحت‌تر می توان به اهداف دست پیدا کرد. 
کلاس‌های حضوری آموزش زبان انگلیسی باعث خواهد شد تا دانش‌آموز حواس خود را بیشتر معطوف به کلاس درس کند و از شیطنت‌هایی که منجر به دوری او از مبحث اصلی می‌شوند، جلوگیری کند. همچنین در این روش فرد می‌تواند سوالات خود را با کیفیت بهتری از معلم بپرسد و اشتباهاتی که ممکن است از او سر بزنند را انجام ندهد. 
چیزی که در رابطه با آموزش در کلاس‌های حضوری اهمیت دارد این است که دانش‌آموز یا متقاضی یادگیری زبان انگلیسی، کدام آموزشگاه را برای گذراندن دوره‌ها انتخاب می‌کند. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی غیرقابل توصیف است؛ به همین دلیل افراد با آگاهی بر روی این موضوع موسسات و آموزشگاه‌های مختلفی را دایر کرده‌اند تا به داوطلبان آموزش‌های لازم را ارائه دهند. پیدا کردن یک آموزشگاه با کیفیت بالا، نیازمند تحقیق فراوان است. اگر شما نیز به دنبال یک آموزشگاه زبان با بهترین امکانات و برترین اساتید هستید، می‌توانید به مجموعه بزرگ سفیر گفتمان مراجعه کنید. 

روش دوم: آموزش مجازی زبان انگلیسی

دومین روشی که می‌توانیم از آن نام ببریم، آموزش مجازی زبان انگلیسی است. به دلیل اپیدمی ویروس کرونا این روش بسیار گسترش پیدا کرده است و نمی‌توانیم محبوبیت و مزیت‌های آن را نیز منکر شویم. هر چند در روش مجازی ممکن است با محدودیت‌های گوناگونی روبه‌رو شوید، ولی مزیت‌ها و امتیازاتی در این باره وجود دارند که این محدودیت‌ها را به‌صورت کامل برطرف می‌کنند. از مزیت‌هایی که این روش با خود به همراه دارد، می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:


هزینه کمتر

بدون شک مسئله هزینه برای تمامی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. آموزش زبان انگلیسی هزینه‌های مخصوص به خود را دارد و پارامترهای گوناگونی نیز وجود دارند که بر روی این امر تاثیر خود را می‌گذارند. نوع حضوری یا مجازی بودن کلاس، در بین این موارد جای داده می‌شوند. هزینه‌ای که باید برای کلاس مجازی پرداخت کنید، بسیار پایین‌تر خواهد بود؛ چرا که پارامترها و متغیرها وابسته به آن حذف می‌شوند. 
به عنوان مثال نیازی به پرداخت هزینه برای رفت‌وآمد وجود ندارد. همچنین گاهی اوقات نیازی به تهیه کتاب نیست و شما با داشتن یک لپ‌تاپ و یا تبلت و دانلود نسخه پی دی اف و یا اپلیکیشن، می‌توانید به منابع مورد نیاز دسترسی پیدا کنید. به‌طور کلی هزینه‌هایی که برای هر ترم کلاس‌های حضوری باید پرداخت کنید، بیشتر از شهریه‌های کلاس‌های آنلاین و یا مجازی هستند. در واقع انتخاب آموزش زبان به‌صورت مجازی می‌تواند صرفه اقتصادی بیشتری را برای شما داشته باشد.

راحتی بیشتر

قطعا میزان راحتی که می‌توانید در کلاس‌های آنلاین یا مجازی تجربه کنید، بسیار بیشتر از آموزش حضوری است. شما می‌توانید در مکانی قرار بگیرید که آرامش بیشتری را دریافت می‌کنید. از آنجایی که ساعت این کلاس‌ها دست خودتان است، نیازی به کوک کردن ساعت در زمان‌های صبح ندارید؛ در واقع می‌توانید کلاس‌هایتان را به بعد از ظهر موکول کنید و صبح راحت‌تری را تجربه کنید. 
در هر کجای خانه که بخواهید می‌توانید وارد کلاس درس شوید. دیگری خبری از نشستن‌های چند ساعته بر روی صندلی‌های آموزشگاه نیست. البته این مزیت از آموزش زبان انگلیسی به‌صورت مجازی نباید دلیلی شود تا شما روزبه‌روز تنبل‌تر شوید و در واقع از فرصتی که در اختیارتان قرار داده شده است، سوءاستفاده کنید. اگر واقعا قصد یادگیری دارید، حتما داشتن پشتکار را در اولویت قرار دهید و از شیطنت‌های درونی‌تان بکاهید. 

کلاس های آموزش زبان انگلیسی در موسسه سفیر گفتمان

مدیریت بیشتر بر روی برنامه

در آموزش زبان انگلیسی به صورت مجازی شما می‌توانید مدیریت بیشتری را بر روی برنامه‌های خود داشته باشید و این موضوع زمانی نمود بیشتری پیدا خواهد کرد که شما خواهان برگزاری کلاس به‌صورت خصوصی باشید. اگر در مکالمه ضعیف هستید، می‌توانید از استاد درخواست کنید که بیشتر بر روی همین موضوع کار کند. اگر در زمینه رایتینگ دچار ضعف هستید، این فرصت را خواهید داشت تا سوال‌هایتان را به‌راحتی با استاد در میان بگذارید و تا پیدا نکردن جواب مناسب از هدف خود پا پس نکشید. 
آموزشگاهی که برای آموزش به‌صورت مجازی انتخاب می‌کنید نیز تا حدودی بر روی سرعت یادگیری شما تاثیر خود را خواهد گذاشت. اگر خواهان بهترین آموزش‌ها هستید، می‌توانید از مجموعه سفیر گفتمان کمک بگیرید.


آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

حالا که با دو روش متداول آموزش زبان انگلیسی آشنا شدید، نوبت آن رسیده که یکی را انتخاب کنید و مقدمات ثبت نام را پشت سر بگذارید. از جمله این مقدمات می‌توانیم به آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی اشاره کنیم. این آزمون به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید میزان دانش و علم خود را بسنجید و استاد راحت‌تر کلاس و سطح مناسب شما را پیدا کند. اگر در این آزمون‌ها شرکت داشته باشید، می‌توانید به راحتی نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و سپس به تقویت نقاط ضعف بپردازید. 

کپی