اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

۱۱ هزار و ۱۹۰ دُز واکسن در مراکز سیار تهران تزریق شد

۱۱ هزار و ۱۹۰ دُز واکسن در مراکز سیار تهران تزریق شد

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: از اول تا ۱۱ مهر ۱۱ هزار و ۱۹۰ دُز واکسن کرونا در مراکز سیار پایتخت تزریق شد.

علی نصیری در حاشیه بازدید از گرمخانه خاوران گفت: در دوره جدید مدیریت شهری، شهرداری به شکل راهبردی با موضوع مدیریت کرونا برخورد کرد و برنامه ای تحت عنوان حمایت و خدمات اجتماعی در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه یکی از گروه هایی که در جامعه کمتر مورد توجه قرار می گیرند، گروه های آسیب پذیر هستند، عنوان کرد: در گروه های آسیب پذیر، افرادی هستند که هویت ندارند و بسیاری از آن ها اتباع بیگانه غیر مجاز هستند، در نتیجه در آمارها به حساب نمی‌آیند ولی در حقیقت حضور دارند و می‌توانند در زنجیره انتقال بیماری کرونا نقش داشته باشند.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه در این دوره مدیریت شهری وظیفه داریم به کسانی که ضعیف ترین قشر در جامعه هستند، توجه کنیم، بیان کرد: در این طرح مقرر شد که با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری و مشخصا سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در فاز اول معتادان ماده ۱۵، کودکان کار و خانواده آن ها، زباله گرد ها، حاشیه نشین ها، کارتن خواب ها و معتادان پاتوق های شهر شناسایی شده و واکسینه شوند.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح تیم های سیار واکسیناسیون (۱۰ خودرو ون) با همکاری شرکت شهر سالم، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تشکیل شدند و با مشارکت این تیم های سیار از اول مهر ماه تا یکشنبه ۱۱ مهرماه، حدود ۱۱ هزار و ۱۹۰ دُز واکسن تزریق شده است. براساس آمار درحال نزدیک شدن به عدد هدف گذاری شده ۱۲ هزار دُز هستیم.

نصیری با اشاره به اینکه طی روزهای آینده واکسیناسیون ادامه خواهد داشت، گفت: بعد از این مرحله، ایثارگران، جانبازان، معلولین و سالمندانی که امکان خروج از منزل را ندارند، از طریق بانک های اطلاعاتی و سامانه ۱۳۷ شناسایی شده و واکسینه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی، طرح توزیع اقلام بهداشتی و خدمات مشاوره روانشناسی و تغذیه برای عموم شهروندان و با اولویت گروه های آسیب پذیر اجرا خواهد شد.

/ایرنا

کپی