اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

وزیر کشور: دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت استان‌ها است

وزیر کشور: دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت استان‌ها است

وزیر کشور گفت: دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت استان‌ها است و ظرفیت‌های هر منطقه را برای توسعه بکار می‌گیرد.

احمد وحیدی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید لرستان افزود: باید راهکارهای درون زا را برای حل مشکلات پیدا و اجرایی کرد.

وی ادامه داد: در گذشته مردم بجای اینکه خودشان مسایل را بررسی کنند نگاهشان این بود بروکراسی دولتی چه می‌کند که اکنون باید به مسیر صحیح برگردیم.

وی تصریح کرد: در گذشته روستاها محل تولید بودند اکنون به مصرف‌کننده تبدیل شده اند چراکه تلاش کردیم روستا را به بخش، بخش را به شهر و شهر را به شهرستان ارتقا دهیم.

وزیر کشور ادامه داد: امیدواریم روزی برسد بدون نیاز به درآمدهای نفتی کشور را مدیریت کنیم، هرچند رژیم پهلوی کشور را وابسته کرد اما پس از انقلاب متکی به خود شدیم و امیدواریم در دولت سیزدهم این باور و گفتمان را تقویت کنیم.

وحیدی همچنین گفت: لرستان سرزمینی با همه خوبی ها و نقطه پرافتخاری در تاریخ ایران بزرگ با مردمانی افتخار آفرین است که همزمان ظرفیت و مشکلات فراوانی دارد.

وی افزود: استاندار جدید، فرزند این خاک و آماده یک حرکت پرشتاب برای لرستان است که این مهم با کمک همگان محقق می شود و اندیشمندان استان، صاحبان فکر، مراجع فکری و عملی در لرستان باید در این خصوص بیاندیشند و همراهی کنند.

وی بیان کرد: ظرفیت های لرستان شامل حجم بزرگ منابع آب، طبیعت ارزشمند، کشاورزی، دامپروری، صنعت، گردشگری و مردم سخت کوش است که نباید با وجود این داشته ها نگران بیکاری باشیم.

مسائل مربوط به آب در لرستان پیگیری می شود

وزیر کشور همچنین گفت: لرستان سرزمینی مناسب برای پرورش گیاهان دارویی است و خوش بین هستم با ظرفیت خوب استان، حمایت دولت و اقدامات مدیریت اجرایی، این استان توسعه یابد.

وحیدی ادامه داد: مسائل مربوط به آب لرستان پیگیری می‌شود هرچند گمان نمی کنم این استان مشکل آب داشته باشد اما ارزیابی و بررسی مسائل و تخصیص های آب باید اختصاصی برای لرستان انجام شود.

واگذاری مسوولیت ها بر اساس شایسته سالاری

وزیر کشور همچنین با تاکید بر اینکه کار و مسوولیت ها باید براساس شایسته سالاری به افراد واگذار شود اضافه کرد: استاندار جدید باید بهترین ها برای مسوولیت را داخل استان پیدا کند و هیچ گونه سفارشی در این راستا پذیرفته نیست.

وحیدی با تاکید بر فهرست بندی پروژه های قابل اجرا در استان و شرایط سرمایه گذاری آنها افزود: باید براساس سند توسعه استان حرکت کرد و برای تنظیم آن از سطح ملی هم استفاده و منابع به شکل مناسب و مساوی تقسیم شود.

وی ادامه داد: به سرانجام رسیدن پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است همچنین واحدها، از تملک بانک خارج می شود و در اختیار سرمایه‌گذار با اهلیت قرار خواهد گرفت چراکه سرمایه مردم باید در جریان باشد و طرح های راکد تعیین تکلیف شود.

وزیر کشور تصریح کرد: روحیه انقلابی سران سه قوا هم راستا است و می‌توان مشکلات را بررسی کرد تا به نتیجه مورد نظر برسیم.

فرهاد زیویار به عنوان استاندار جدید لرستان و جایگزین سیدموسی خادمی منصوب شده است./ایرنا


 

کپی