اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

وزیر دادگستری:‌اقدامات پیشگیرانه، دستور کار دولت برای تنظیم بازار است

وزیر دادگستری:‌اقدامات پیشگیرانه، دستور کار دولت برای تنظیم بازار است

وزیر داد گستری گفت:‌ اگر تخلفی اتفاق افتاد باید برخورد کنیم اما صرف برخورد کافی نیست بنابراین اقدامات پیشگیرانه به عنوان مهم ترین برنامه دولت در تنظیم بازار در دستور کار است.

 امین حسین رحیمی روز دوشنبه در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: باید تلاش کنیم تا حضور ما برای معیشت مردم نتیجه‌بخش باشد و گرانی بی‌رویه اتفاق نیفتد و بازار آشفته نشود.

وی ادامه داد: دوره مدیریت جدید سازمان تعزیرات که یک مدیریت تحول است؛ باید حضور سازمان تعزیرات برای مردم ملموس و نتیجه‌اش جلوگیری از گرانی و تخلفات باشد.

رحیمی اضافه کرد: سازمان تعزیرات باید نقش جدی در بازار ایفا کند و این امکان ندارد مگر با همکاری همه دستگاه‌ ها از جمله وزارت  صنعت، معدن و تجارت، جهاد، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها که برای ایجاد این تعامل‌ها از ابتدای کار در وزارت دادگستری طرحی تهیه شد و همین شنبه در کمیسیون لوایح دولت بود و مصوبه کمیسیون برای معاون اول ارسال شده تا طوری عمل کنیم که تنظیم بازار و در نهایت بهبود معیشت مردم انجام شود.

وزیر دادگستری اظهار داشت: مدیران ستادی و استانی باید با همکاری سایر متولیان امر کار را پیش ببرند و در دولت یک صدایی در این امر باشد و همه نهادها یک موضوع را پیگیری کنند تا مردم نتیجه کار را ببیند که تخلفات نباشد و آرامش بر بازار حاکم شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: اصل موضوع بازار در اقتصاد است اما وظیفه  تعزیرات حل مساله اقتصاد نیست و این موضوع در جای خود بحث می‌شود بنابراین برای انجام وظایف، نهادهای بازار از قیمت‌گذاری تا عرضه و بازرسی و رسیدگی باید با هم همراه باشند که دراین طرح این موضوع بررسی و در نظر گرفته شده است.

وی گفت: مجازات بعضاً بازدارنده نیستند بنابراین بر اساس اختیار ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی به وزارت دادگستری این اختیارداده شده که مناسب‌سازی و کارآمدی جریمه‌ها را رصد و در جهت آن اقدام کند.

همایش سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان تعزیرات حکومتی با حضور امین حسین رحیمی وزیر دادگستری و احمد اصانلو معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد.

در این همایش سند تحولی سازمان تعزیرات حکومتی رونمایی و پس از آن مدیران ستادی و استانی به بیان سوالات و نظرات خودپرداختند.

/ایرنا 

کپی