اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کشف کالای قاچاق در دلیجان ۱۰۸ درصد افزایش یافت

کشف کالای قاچاق در دلیجان ۱۰۸ درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی دلیجان گفت: کشف انواع کالای قاچاق در این شهرستان نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۸ درصد افزایش دارد.

سرهنگ«مجتبی جمالی» روز دوشنبه در جمع اصحاب رسانه دلیجان به مناسبت هفته گرامیداشت ناجا، افزود: ۴۳۵ میلیارد و ۳۹۸ میلیون ریال کالای قاچاق امسال در این شهرستان کشف شد و ۱۱۳ نفر در ارتباط با قاچاق کالا دستگیر شدند.
وی با اشاره به افزایش ۲۰۳ درصدی کشف مواد مخدر در ۶نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه قبل در دلیجان، عنوان کرد: ۲ هزار و ۱۸۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر امسال در این شهرستان کشف شد و ۴۵ نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر،۷۹ نفر خرده فروش و ۲۷۶ معتاد دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی دلیجان گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان انتظامی این شهرستان، ۸۱ درصد انواع سرقت‌ها  در سال جاری کشف شده  است کهدر قباس با مدت مشابه قبل آن سه درصد رشد دارد.
سرهنگ جمالی با اشاره به دستگیری ۲۰۱ سارق در دلیجان ، تصریح کرد: ۲۶۴ فقره سرقت امسال در این شهرستان کشف شد و دستگیری سارقان ۳۱ درصد افزایش یافته است.
وی ، سوخت قاچاق کشف شده در دلیجان را امسال  ۸۹ هزار و ۴۹۱ لیتر بیان کرد.
فرمانده انتظامی دلیجان از مصالحه ۶۵ درصدی پرونده های ارجاعی به واحدهای مشاوره در کلانتری ۱۱ این شهرستان خبر داد و گفت: نزاع و درگیری، مشکلات خانوادگی و مسایل مالی بیشترین حجم پرونده‌ها را به خود اختصاص داده است.
سرهنگ جمالی تاکید کرد: برقراری آرامش و افزایش احساس امنیت مهمترین  مطالبه شهروندان دلیجانی از پلیس است و برای تحقق این امر مهم برخورد مناسب با مردم  به منظورایجاد نظم و امنیت در دستور کار قرار دارد.
وی با اعلام آمادگی پلیس دلیجان در برخورد قاطعانه تر با برهم زنندگان نظم و امنیت در این شهرستان ، افزود: شماره تماس ۱۱۰ به صورت شبانه‌روزی فعال و آماده دریافت اخبار شهروندان است.
فرمانده انتظامی دلیجان تشدید اقدامات انتظامی در پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر، شناسایی و رصد فعالیت سوداگران مواد مخدر، تدبیر امنیت در ورودی و خروجی شهر، کنترل و مهار معتادان متجاهر و پیشگیری از سرقت را از مهمترین برنامه‌های این فرماندهی در دلیجان بیان کرد. 

در پایان این نشست اصحاب رسانه دلیجان از فرمانده انتظامی این شهرستان تجلیل کردند.

شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با ۵۰ هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان‌های جنوبی و شرقی با استان‌های شمالی و مرکز واقع شده است./ایرنا

کپی