اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

وصیت خََیر زنجانی با اهدای ۱۰۰ سکه طلا و آزادی ۳۴ زندانی عملی شد

وصیت خََیر زنجانی با اهدای ۱۰۰ سکه طلا و آزادی ۳۴ زندانی عملی شد

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان گفت: با عمل به وصیت یک خَیر و از محل اهدای ۱۰۰ سکه به ارزش روز بالغ بر یک میلیارد تومان در مجموع ۳۴ زندانی جرائم غیرعمد در این استان آزاد شدند.

علاءالدین کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به عمل به وصیت یک پدر خَیر زنجانی افزود: فرزندان این فرد خیر بنابر وصیت پدر، چندی پیش ۱۰۰ سکه تمام بهار آزادی به ارزش روز بیش از یک میلیارد تومان را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تا اربعین حسینی، اهدا کردند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شده بود با فروش و هزینه کردن این سکه‌ها، بیش از ۲۰ زندانی جرائم غیرعمد و نیازمند مالی را از بند رها کنیم، اظهار داشت: خوشبختانه در مجموع، ۳۴ زندانی از محل اهدای ۱۰۰ سکه توسط فرزندان این پدر خیر، آزاد شدند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان، پیش‌تر نیز با تاکید بر اینکه فرزندان این خیر، راضی نیستند، اشاره‌ای به هویت آنها شود، از ذکر نام  این پدرخیر، خودداری کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: بنابر وصیت این خیر مرحوم، کمک‌های آنها به ستاد دیه و آزادی زندانیان غیرعمد، ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول امسال، ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند مالی در ستاد دیه استان، جمع‌آوری شده است، افزود: در این مدت، ۱۵۸ زندانی جرائم غیرعمد، از محل این کمک‌ها آزاد شده‌اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان، با بیان اینکه طرح کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند مالی ویژه محرم، تا پایان ماه صفر ادامه دارد، گفت: ستاد دیه استان، با قدردانی از افراد خَیر و نیکوکار، با آغوش باز کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی در راستای کمک به زندانیان نیازمند مالی را می‌پذیرد./ایرنا


 

کپی