اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

کوله بری و خرده فروشی در بازارچه مرزی میلک از سر گرفته می‌شود

کوله بری و خرده فروشی در بازارچه مرزی میلک از سر گرفته می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رویه کوله بری و خرده فروشی با پیگیری‌های انجام شده و اخذ موافقت‌های لازم از مرکز و هماهنگی با تمامی مراجع و دستگاه‌های اجرایی استانی در بازارچه مرزی میلک آغاز خواهد شد.

ماندانا زنگنه شامگاه یکشنبه در نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: شرایط منطقه سیستان به دلیل کمبود بارش‌ها امسال متفاوت تر خواهد بود با توجه به آنکه راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان زمان بر است باید از طریق فعال کردن مرزها و بازارچه‌های مرزی بویژه بازارچه فعال مرزی میلک، معیشت مرزنشینان منطقه را تامین کرد که تحقق آن سبب امرار معاش آنان می‌شود بر همین اساس دستگاه‌های مرتبط در سطح ملی و استانی موافقت خود را با بازگشایی این درب مستقل اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه با بازگشایی درب مستقل این بازارچه مرزنشینان می‌توانند کالاهای خود را در آن مکان عرضه کنند، بیان کرد: صاحبان بار و مرزنشینان می‌تواند به وسیله ماشین و چرخ دستی کالاهای خود را از این محل تا ورودی گمرک کشور افغانستان حمل کنند و این سبب ایجاد اشتغال قابل توجه در آن منطقه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همچنین غرفه‌های خرده فروشی هم در این مکان ایجاد می‌شود که نقش بسیاری در  افزایش مبادلات مرزی ایفا می‌کند.

وی گفت: در کنار همه اینها پیله وران منطقه هم می‌توانند اقلامی که به آنها اجازه داده شده را وارد کرده و سپس در این بازارچه و در محدوده منطقه سیستان به فروش برسانند و  امید می‌رود با تحقق این مهم تاثیر بسزایی در معیشت مرزنشینان سیستان را شاهد باشیم./ایرنا

کپی