اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خبر داد

شناسایی و قرنطینه ۳۳۷ کرونا مثبت

شناسایی و قرنطینه ۳۳۷ کرونا مثبت

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت جزئیات غربالگری کرونای زائران عتبات عالیات و اربعین در مرزهای زمینی و هوایی را تشریح کرد.

 به‌ گزارش ایسنا، محمد مهدی گویا گفت: تا روز جمعه ۹ مهرماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر اربعین در مرزهای زمینی غربالگری کرونا شدند و ۶ هزار تست تشخیصی سریع و ۳ هزار و ۲۴۱ تست pcr انجام گرفت که در مجموع ۲۲۲ مورد مثبت کرونا ثبت شد که به قرنطینه اعزام شدند.
وی افزود: علاوه بر این، در مرزهای هوایی نیز ۳ هزار و ۳۶۵ مورد تست کرونا و ۵ هزار و ۱۵۹ مورد تست تشخیصی از زائرین عتبات عالیات گرفته شد که ۱۱۵ مورد ابتلا به کرونا تشخیص و به قرنطینه اعزام شدند. وی ادامه داد: کسانی که به قرنطینه اعزام می‌شوند باید آنجا اقامت داشته باشند تا زمانی که کاملاً اطمینان حاصل شود  علائم ندارند و بعد از منفی شدن تست به شهرستان‌های خود بازمی‌گردند. همچنین همه افرادی که  با این اشخاص در ارتباط بوده‌اند هم مورد آزمایش قرار می‌گیرند. وی تصریح کرد: در مجموع با وجود حجم بسیار زیادی از زائران اعزامی که بسیار فراتر ار پیش‌بینی‌ها بود این عملیات تا کنون با موفقیت کامل انجام شده است، به‌عنوان مثال در پرواز نجف اشرف به کرمان که حامل ۱۳۰ زائر بود و از همگی تست انجام شد ۲۷ مورد ابتلا به کرونا تشخیص داده شد.
کپی