اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
امیر حاجیلو :

شایعات شهید و مجروح در رزمایش فاتحان خیبر کذب است/ تمامی تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه زیرنظر است

شایعات شهید و مجروح در رزمایش فاتحان خیبر کذب است/ تمامی تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه زیرنظر است

شایعات و دروغ افکنی معاندان و بدخواهان در خصوص رزمایش فاتحان خیبر کذب محض است .

امیر سرتیپ علی حاجیلو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هیج چشم‌داشتی به کشورهای همسایه ندارد، افزود: هر کسی در این کشور دخالت کرده با دفاع نیروهای جمهوری اسلامی ایران روبرو شده است.

وی با تکذیب وجود تلفات در رزمایش فاتحان خیبر اضافه کرد: هیچ حادثه‌ای در رزمایش فاتحان خیبر رخ نداده است و دشمنان قصد جوسازی و زیرسوال بردن رزمایش را دارند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: همچنین برخلاف اخبار منتشر شده، هیچ تعرض هوایی به کشورهای همسایه صورت نگرفته است و تمام مراحل رزمایش تصویربرداری و ثبت شده است.

امیر سرتیپ حاجیلو با اشاره به اینکه ۱۵ یگان عمده در رزمایش فاتحان خیبر شرکت داشتند، بیان کرد:  لشکر ۱۶ زرهی، لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا، لشکر ۶۴ ارومیه، تیپ ۲۵ واکنش سریع، تیپ ۴۳۳ مهندسی، گروه پهپادی، گروه جنگال، گروه فاوا، گروه ۱۱ توپخانه و هوانیروز تبریز و کرمانشاه از نیروهایی هستند که در این رزمایش حضور یافتند.

وی ادامه داد: این نیروها در کمتر از ۴۸ ساعت طی یک هفته گذشته به محل رزمایش منتقل شدند.

وی بیان کرد: رزمایش مرحله تکمیل آموزش‌های مشابه میدانی و جنگی و به نوعی ارزیابی آمادگی نیروها و فرماندهان است.

به گزارش ایرنا، رزمایش فاتحان خیبر از صبح روز جمعه در منطقه شمال غرب کشور آغاز شده است و روز گذشته شنبه در مدت ۴۸ ساعت به اتمام رسید. 

شایعات شهید و مجروح در رزمایش فاتحان خیبر کذب است

شایعات و دروغ افکنی معاندان و بدخواهان در خصوص رزمایش فاتحان خیبر کذب محض است .

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش با تکذیب شایعات و دروغ افکنی معاندان و بدخواهان در خصوص  رزمایش فاتحان خیبر گفت: هیچ سانحه، فوتی و مجروحی در این رزمایش نداشتیم و خبر‌های منشر شده و شایعات در این خصوص بی اساس است.

امیر حاجیلو در ارزیابی رزمایش فاتحان خیبر گفت: این رزمایش مرحله تکمیل آموزش‌های مشابه میدانی و جنگی و به نوعی ارزیابی آمادگی نیرو‌ها، یگان‌ها و مدیریت فرماندهان بود.
وی که در نشست با خبرنگاران رسانه‌های آذربایجان غربی سخن می‌گفت، افزود: در این رزمایش از پهباد‌های ویژه ارتش رونمایی و مورد استفاده قرار گرفتند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش گفت: استقرار ۱۵ یگان در کمتر از ۴۸ ساعت در منطقه رزمایش فاتحان خیبر رکورد جابجایی نیرو‌های نظامی بود.
امیر حاجیلو پیام رزمایش فاتحان خیبر به کشور‌های همسایه و دوست را صلح و امنیت منطقه و دوستی عنوان کرد و گفت: دشمنان و رژیم صهیونیستی نیز که باعث ناامنی هستند و قصد ایجاد تنش و تفرقه در منطقه را دارند پیام خود را از این رزمایش دریافت کردند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش همچنین از احداث ۲۳ هزار واحد مسکونی در نزاجا خبر داد و گفت: از این تعداد واحد مسکونی در حال ساخت ۲۲۰ واحد متعلق به منطقه شمالغرب است.
امیر حاجیلو از اتمام واکسیناسیون کرونا در ارتش نیزخبر داد  و افزود: تمامی کادر، پایوران و سربازان نیز به همراه خانواده در ارتش واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
رزمایش فاتحان خیبر نیروی زمینی ارتش با حضور تعدادی از یگان‌های زرهی، توپخانه، پهپادی، جنگال و مهندسی رزمی، با پشتیبانی بالگرد‌های هوانیروز روز جمعه گذشته در منطقه عمومی شمالغرب کشور برگزار شد./صداوسیما و ایران

کپی