اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

حمایت نمایندگان مجلس از رزمایش فاتحان خیبر

حمایت نمایندگان مجلس از رزمایش فاتحان خیبر

نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از رزمایش صلح و فاتحان خیبر در مرز‌های شمال غرب کشور حمایت کردند و تذکر جدی وزارت خارجه به دولت‌های بازیگر در حوزه قفقاز را خواستار شدند.

به گزارش خانه ملت، آقای روح اله متفکرآزاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی متن بیانیه حمایت از رزمایش فاتحان خیبر در مرز‌های شمال غرب کشور و هشدار به فتنه گران به ویژه رژیم صهیونیستی که به امضای بیش از ۱۶۵ نماینده رسید و امضا‌های آن در حال افزایش است، به شرح ذیل قرائت کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
هرگونه تغییرات ژئوپولوتیکی منطقه و تغییر در مرز‌های کشور‌های همسایه خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و ما در مقابل هرگونه اقدام بیگانگان در این خصوص کوتاه نمی‌آییم. همچنان که تبدیل شدن خاک هیچ کشوری برای تحرکات رژیم صهیونیستی را برنمی تابید.
رزمایش فاتحان خیبر در جداره مرزی ارس پیام آور صلح و اقتدار به کشور‌های منطقه و هشدار به رژیم صهیونیستی است. رابطه ما با مردم و کشور‌های همسایه از جمله مردم مسلمان و کشور برادر آذربایجان دیرینه و پایدار است و هرگز اختلاف افکنی‌های دشمنان به ویژه القائات رژیم جعلی اسرائیل این وحدت و برابری را نخواهد گسست. در عین حال مردم ایران در مقابل تعرض و امنیت منطقه و مصالح کشور کوتاه نمی‌آید، ایران اسلامی برادری و حسن همجواری با کشور‌های همسایه از جمله با جمهوری آذربایجان را بار‌ها به اثبات رسانده است. اظهارات تفرقه افکنانه و فتنه انگیز عده‌ای برخلاف حسن همجواری است و انتظار می‌رود دولت آذربایجان با هرگونه فتنه انگیزی بیگانگان مخالفت نموده و با اقدامات تفرقه افکنانه مقابله نماید.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه نمایندگان شمال غرب کشور ضمن اعلام حمایت همه جانبه از رزمایش صلح و فاتحان خیبر، از وزارت امور خارجه می‌خواهیم هشدار و تذکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دولت‌های بازیگر در حوزه قفقاز اعلام نماید./ صداوسیما

کپی