اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

دورخیز یزدانی برای سومین طلای جهان و شکست تیلور آمریکایی

دورخیز یزدانی برای سومین طلای جهان و شکست تیلور آمریکایی

حسن یزدانی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با پیروزی مقابل حریف روسی به فینال پیکارهای جهانی راه یافت. یزدانی برای کسب مدال طلا باید به مصاف دیوید تیلور از آمریکا برود.

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان روزهای ۱۰ تا ۱۸ مهر در شهر اسلو پایتخت نروژ برگزار خواهد شد. امروز شنبه و از ساعت ۱۲ به وقت ایران رحمان عموزاد خلیلی، یونس امامی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع در وزن‌های ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ به مصاف حریفان خود رفتند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی دارنده طلا و نقره المپیک پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف عظمت دولت بیکوف از قزاقستان را ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و در مرحله بعد و در همان سه دقیقه نخست آدریان راموس از پورتوریکو را ۱۰ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

مبارزه‌های نیمه نهایی ۴ وزن نخست امروز (شنبه) از ساعت ۱۸ به وقت ایران آغاز شد و حسن یزدانی در این مرحله به مصاف آرتور نایفونف دارنده برنز المپیک و نقره جهان از روسیه رفت و حریف خود را ۸ بر ۲ شکست داد و قدرتمندانه به فینال راه یافت. یزدانی در پیکارهای جهانی و المپیک توکیو نیز حریف روس خود را نیز شکست داده بود.

یزدانی فردا یکشنبه در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم باید به مصاف دیوید تیلور از آمریکا برود. این چهارمین مبارزه حساس این ۲ آزادکار است که تیلور در سه مبارزه قبلی موفق به شکست یزدانی شد. تیلور در جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه، پیکارهای جهانی ۲۰۱۸ مجارستان و فینال المپیک توکیو موفق به شکست نماینده کشورمان شده بود.

یزدانی ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز پیکارهای جهانی و یک طلا و یک نقره المپیک را در کارنامه دارد.

امیرحسین زارع نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان نیز تا لحظاتی دیگر در نیمه نهایی این وزن به مصاف طاها آکگل دارنده طلای جهان و المپیک از ترکیه خواهد رفت.

رحمان عموزاد خلیلی و یونس امامی نمایندگان وزنهای ۶۱ و ۷۴ کیلوگرم نیز از دور رقابتها حذف شدند./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

تیلور با ضربه فنی فینالیست شد

کشتی آزاد قهرمانی جهان| یزدانی فینالیست شد؛ پادشاه و جادوگر دوباره به هم رسیدند/ حذف عموزاد و امامی

 

کپی