اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرد؛

شمار جان‌باختگان کرونا در امریکا به تعداد ساکنان پایتخت این کشور(واشنگتن) نزدیک شد

شمار جان‌باختگان کرونا در امریکا به تعداد ساکنان پایتخت این کشور(واشنگتن) نزدیک شد

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد قربانیان کووید۱۹ در ایالات متحده روز گذشته (جمعه) از مرز ۷۰۰ هزار تن عبور کرد.

آمار قربانیان کووید۱۹ در آمریکا روز گذشته از ۷۰۰ هزار تن فراتر رفت که این رقم تقریبا معادل جمعیت واشنگتن، پایتخت این کشور است.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC)، گرچه در حال حاضر ۵۵.۷ درصد از مردم آمریکا در برابر کووید۱۹ کاملاً واکسینه شده اند اما به طور متوسط، روزانه بیش از ۱۰۰۰ تن جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس در این کشور از دست می دهند.

ایالات متحده بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید۱۹ را در جهان ثبت کرده است به طوری که شمار تلفات در این کشور از موارد فوتی در سایر کشورها با آمار تلفات بالا نظیر برزیل و هند نیز فراتر رفته است.

گزارش ها حاکیست، عملکرد کمپین واکسیناسیون در آمریکا که توسط مقامات این کشور تشکیل شد و در ماه آوریل سال جاری میلادی (۲۰۲۱) به اوج فعالیت خود رسیده بود، در حال حاضر به میزان قابل توجهی کند شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا در این کشور بیداد می کند و موضوع استفاده از ماسک نیز همچنان یک مسئله سیاسی است به طوری که برخی از فرمانداران جمهوریخواه، از جمله ایالات تگزاس و فلوریدا با استناد به آزادیهای فردی به دنبال ممنوعیت استفاده از ماسک در ایالت های خود هستند./ ایسنا

کرونا بیشترین قربانی را از امریکا گرفت

فائوچی: امریکا برای کنترل کووید در مسیر اشتباه قرار دارد

طغیان دوباره کرونا در امریکا/ کودکان در معرض خطر هستند

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
 

 

کپی