اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

سرقت با استفاده از گاز اشک آور

سرقت با استفاده از گاز اشک آور

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زورگیری که با همکاری همدستش و با استفاده از گاز اشک آور از مال باختگان سرقت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،علی کنجوریان معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: شهریور ماه امسال مرد جوانی به اتهام سرقت و استفاده از گاز اشک آور به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: گزارش اولیه نشان از این داشت که متهمان توسط ماموران کلانتری ۱۱۶ هنگام موبایل قاپی مشاهده شده اند و هنگام فرار به سمت ماموران حمله ور و از گاز اشک آور استفاده کرده اند که یکی از متهمان دستگیر و متهم دیگر از محل می‌گریزد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، افزود: متهم مدعی بود تلفن همراه مکشوفه سرقتی نبوده بلکه مال باخته به قصد دوستی با وی این گوشی را در اختیار او قرار داده است.
کنجوریان با بیان اینکه در بررسی‌های پلیسی مشخص شد متهم سابقه دار بوده و به دفعات مختلف دستگیر و تحت تعقیب کیفری است، ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی کارآگاهان همدست وی را شناسایی و متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت به ۴۰ فقره موبایل قاپی از شهروندان معترف و اظهار کرد در صورتی که با مقاومت شهروندان مواجه می‌شدیم با استفاده از گاز اشک آور، تلفن همراه مال باختگان را زورگیری می‌کردیم.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۳ تن از مال باختگان شناسایی و تحقیقات پلیسی برای دستگیری سارق متواری کماکان ادامه دارد.
 

کپی