اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کی‌روش: نیامدم تا در فوتبال مصر انقلاب ایجاد کنم

کی‌روش: نیامدم تا در فوتبال مصر انقلاب ایجاد کنم

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی مصر، می‌گوید که برای انقلاب در فوتبال این کشور به آنجا نرفته است.

 تیم ملی مصر موفق شد در دیداری دوستانه با نتیجه 0-2 برابر لیبریا به پیروزی برسد و هر دو گل این تیم را محمد شریف در نیمه دوم به ثمر رساند.

این اولین حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم ملی مصر بود. مدیران فدراسیون فوتبال این کشور ماه گذشته تصمیم گرفتند حسام البدری را از هدایت این تیم برکنار کرده و سرمربی سابق تیم ملی ایران را جانشین او کنند.

مصر دو بازی حساس برابر لیبی در پیش دارد و کی‌روش از فدراسیون فوتبال این کشور خواست که دیداری دوستانه برابر لیبریا ترتیب دهند تا او بتواند شرایط بازیکنان تیمش را در آستانه دیدار انتخابی جام جهانی 2022 قطر بررسی کند.

این مربی پرتغالی در این بازی از تمامی اعضای تیمش به جز سه نفر استفاده کرد تا به خوبی آنها را مورد بررسی قرار دهد. در واقع عمر السولیا تنها بازیکنی بود که در کل 90 دقیقه در زمین بازی حضور داشت.

کی‌روش پس از بازی به خبرنگاران گفت: «هدف من این بود که تعداد زیادی از بازیکنان را ببینم و کسب پیروزی در این بازی اتفاق خوبی بود. با نتیجه دیدار امروز برایم اهمیتی نداشت و مهم نیست چه کسی گل زد، بلکه مهم‌ترین نکته این است که ما گل زدیم و پیروز شدیم. ما در کنار هم کار کردیم و به تیم ملی مصر تبریک می‌گویم. در طول این مدت کوتاهی که در کنار هم بودیم دیدم که بازیکنان تمام تلاش‌شان را به کار گرفتند و تمام تمرکز ما روی بازی بعدی است چون اهمیت زیادی برای ما دارد.»

او در ادامه اضافه کرد: «از نظر من تنها یک راه برای بازی وجود دارد و آن راهی است که ما را به پیروزی می‌رساند و سیاست من تمرکز روی پیروزی است. ما دو روز را با این بازیکنان سپری کردیم و خوشحالم که آنها سعی کردند تمام چیزهایی که خواسته بودم را در زمین پیاده کنند. من نیامدم تا انقلابی در فوتبال مصر ایجاد کنم. از نظر من تمام بازیکنان به درصد زیادی از چیزهایی که خواسته بودم دست پیدا کردند.»/ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

کی روش دومین مربی پردرآمد قاره آفریقا

کپی