اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
درپی توفان حاره‌ای،

ساکنان جنوب سیستان وبلوچستان از اطراق در اطراف رودخانه‌ها خودداری کنند

ساکنان جنوب سیستان وبلوچستان از اطراق در اطراف رودخانه‌ها خودداری کنند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات مقابله‌ای با توفان در جنوب استان گفت: قطعا محدودیت تردد در طول جاده‌ها را خواهیم داشت و ساکنان مناطق جنوبی خروج از منازل، حضور در مناطق پرخطر و از اطراق در اطراف رودخانه‌ها خودداری کنند تا حادثه‌ای پیش نیاید.

علیرضا شهرکی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امکانات و ماشین‌آلات مورد نیاز اقداماتی بحران توسط دستگاه‌های اجرایی به منطقه منتقل شده و مدیران اجرایی هم در همان محل وقوع توفان مستقر هستند.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌ها برای روستاهایی که در معرض سیل و توفان هستند دستور تخلیه است که توسط فرمانداران تنظیم و اقدام می‌شود افزود: نیروهای امدادی و خدماتی هم به صورت آماده‌باش در منطقه حضور دارند و به مردم اعلام کردیم امروز که فرصتی برای تامین نان و مایحتاج عمومی آن‌هاست مراجعه و اقدام کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هم‌اینک وزش باد ناشی از توفان وارد منطقه ما شده و در برخی از نقاط گزارش بارندگی داشتیم.

وی ادامه داد: امشب سامانه اصلی به منطقه وارد  می‌شود و تا حداکثر یکشنبه هفته آینده از این منطقه خارج خواهد شد.
شهرکی بیان کرد: جلسه اضطراری امروز و فردا هم برگزار می‌شود و کار را در میدان رصد می‌کنیم و توصیه‌مان این است که مردم ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی نداشته باشند.
وی تصریح کرد: دشتیاری، زرآباد، کنارک و چابهار مهمترین شهرستان‌های در معرض خطر مستقیم در ساحل هستند و چون توفان دارای دامنه‌ای تا ۱۰۰ کیلومتری ساحل است قصرفند، فنوج، سرباز و راسک را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد./ ایرنا

کپی