اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
گزارش وزیر کشور از سفررئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد؛

نیم روز سفر استانی پنجم رئیس‌جمهور در یک نگاه

نیم روز سفر استانی پنجم رئیس‌جمهور در یک نگاه

وزیر کشور گزارشی از برنامه‌های پیش از ظهر سفر رئیس‌جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد ارائه داد.

احمد وحیدی ظهر جمعه در حاشیه سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع رسانه ها گفت:امروز برنامه های متعددی در دستور کار بود که پیش از ظهر رئیس جمهور  از سد تنگ سرخ بویراحمد بازدید داشت.

وی گفت: این سد برای منطقه بسیار مهم است زیرا بخشی از آب شرب مورد نیاز ساکنان شهر یاسوج و روستاهای حومه آن را تامین می کند با این حال ساخت آن  دچار وقفه نسبتا طولانی شده بود رئیس جمهور با گرفتن گزارش از مسئولان دستورات لازم را داد.

وحیدی ابراز امیدواری کرد  تا پایان سال ۱۴۰۱ این سد آبگیری  و باعث رونق منطقه و تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان بویراحمد شود.

وزیر کشور ادامه داد: رئیس جمهور پس از آن به میان عشایر غیور منطقه  گرگوی بویراحمد رفت و با عشایر مدت زمان قابل توجهی صحبت کرد.

وحیدی گفت:  مشکلات و مسائل عشایر به رئیس جمهور گزارش و خواسته های آنها مطرح شد که ان شا الله تدابیری اندیشیده می شود تا مشکلات آنها حل شود.

وزیر کشور ادامه داد: رئیس جمهور در برنامه پیش بینی نشده ای در بین راه در تعدادی از اجتماعات مردمی که خواستار دیدار  با رئیس جمهور بودند حاضر شد و به حرفهای آنها گوش داد.

وی گفت رئیس جمهور بعد از ظهر بازدید از شهر زلزله زده سی سخت، بازدید از یکی از مناطق محروم ، دیدار با نخبگان و حضور در شورای اداری را در برنامه دارد.

وحیدی یادآوری کرد: وزرا نیز به شهرستان های حوزه ماموریت خود رفتند و گزارشهایی از این بازدیدها در شورای اداری ارایه خواهند کرد و بر اساس آن تصمیم گیری می شود.

آیت الله رئیسی هفته‌های اخیر در سفرهای سرزده، پنجم شهریور به استان‌ خوزستان، یازدهم شهریورماه به استان سیستان و بلوچستان ، نوزدهم شهریور به استان خراسان جنوبی ، دوم مهرماه به استان ایلام و امروز (جمعه) نهم مهرماه در پنجمین سفر استانی خود به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی  در این سفر از سوی وزیران کشور، جهاد کشاورزی ، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، بهداشت ، صنعت، معدن و تجارت، معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری در سفر به استان کهگیلویه  کهگیلویه و بویراحمد همراهی می‌شود.

در این سفر بررسی مسائل و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد و نتیجه ارزیابی وزیران پیرامون آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی و رفع آن ها که در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بازدید از شهر زلزله زده سی سخت، بازدید از چند طرح عمرانی ، نشست با خانواده های شهدا و ایثارگران ، گفت و گو با نخبگان و حضور در شورای اداری از برنامه‌های رئیس جمهوری در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد است./ ایرنا

هیئتی به ریاست استاندار در اولین فرصت برای حل مشکلات عشایر اقدام می‌کند/ دیدار چهره به چهره رئیسی با مردم منطقه

اجازه نمی‌دهیم حقی از کارگران در هیچ نقطه‌ای از کشور ضایع شود

 

 

کپی